Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie uruchamia się po wymianie pasty termoprzewodzącej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 redzik

redzik
  • Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 16:52

silent mógłbyś rozwinąć swoją myśl związaną z zaskoczeniem ? tez zamierzam wymieniać pierwszy raz procesor "Sam" i chce uniknąć takich komplikacji.
  • 0


#22 pomocy

pomocy
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 17:32

Jeśli to procesor to zalecam Wam ostrożność bo ja robiłem to mniej więcej delikatnie, starałem sie i wyszło jak wyszło.
Chociaż jak pierwszy raz nakładałem paste to było dobrze...
  • 0

#23 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 23 kwiecień 2013 - 17:54

@Brasco

Myślę, że nie miał czego roztopić. Procek powinien przetrzymać 70st bez problemu. Poza tym nawet po wyjęciu procesora z socketu płyta jest martwa. Ja bym całość rozebrał co do jednej śrubki i obejrzał, ale niestety nie mam takiej możliwości. Na pierwszy rzut, z tego, co już wiemy obstawiałbym płytę. Niewykluczone jednak, że wyjść może coś innego.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#24 pomocy

pomocy
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 18:33

Jak pisałem wcześniej wszystko rozebrałem i złożyłem jeszcze raz, nadal to samo.
Ekspertem nie jestem, więc nie widze czy coś tam jest przepalone czy spalone.

Co do przegrzania procesora... Rozgrzałem suszarką, zdjąłem i nałożyłem paste , chwile poczekałem i nałożyłem - ja moje to procesor, albo płyta główna.
Ale napisze jak znajomy sprawdzi.
  • 0

#25 redzik

redzik
  • Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 09:37

A można paste smarować na cooler i potem przyłożyć do procka ? Gdzies tak na filmie widziałem. Mniejsza szansa na uszkodzenia proca.
  • 0

#26 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 24 kwiecień 2013 - 12:41

redzik, mając IHS nie uszkodzisz procesora, chyba, że bardzo byś się postarał. Poza tym smarowanie radiatora zamiast procesora nie jest dobrym rozwiązaniem.

I nie rób już więcej off-topa. Jeżeli masz pytania, to załóż własny temat w odpowiednim dziale i odpowiednio go nazwij.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#27 pomocy

pomocy
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 16:37

Nie smarowałem radiatora... Paste nałożyłem na procesor.
Komputer dzisiaj rano powędrował do znajomego, jak coś będę wiedział dam znać.
  • 0

#28 pyton1478

pyton1478
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 23:09

Co do tego przylepienia się procesora... to przez to że za dużo pasty dałeś :PP Też tak miałem.
Teraz do tematu.
Nie masz przypadkiem zmienionego chłodzenia na wyższe, miałem tak w swojej starej obudowie. Mianowicie wentylator dotykał obudowy na której było przebicie i po prostu procesor nie chciał się uruchomić.
Odłącz wszystko i zostaw tylko płytę, kartę graficzną i procesor.
Jeżeli będzie sygnał, ale nie będzie obrazu - uszkodziłeś kartę graficzną.
Jeżeli nie będzie sygnału - uszkodziłeś procesor lub przegrzałeś (spaliłeś) sekcję zasilania.
Możesz spróbować rozłożyć komputer i złożyć od nowa.

Możesz wstawić fotkę z procesorem od strony pinów?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych