Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyłączanie się komputera w grach, czy to może zasilacz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 xCaspeR

xCaspeR
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 06:52

Cześć.
Mam pewien problem, już od zakupu komputera się tak działo.
Na początku przedstawię parametry mojego komputera:

Procesor: Intel Core i7 4x3,4GHz
Pamięć RAM: 2x4GB DDR3 1333GHz
Karta Graficzna: Nvidia GTX 550Ti
Zasilacz: 600W - no i tutaj mam problem. Na skrzynce pisze tylko: MODEL: # 2621 LPG12-35E 3'SATA 1'PCI.
Płyta główna: Asus P8H61-M
BIOS: American Megatrends Inc.
Dysk Twardy: SATA 1,5GB

No to teraz problem:

Gdy gram w nowsze gry, mój komputer wyłącza się.
Włączam battlefielda 3 nawet na low, gram 5min i zaraz słysze z komputera dźwięk (BZZZZZZZZZZZZZZ) a następnie wyskakuje mi okno BIOS a po tym reset kompa.
Mam taki program AI Suite II, on w czasie gry pokazuje mi że procesor zużywa ponad 60%.
Dzieję się tak też z innymi nowszymi grami.

Sterowniki na pewno wszystkie mam zainstalowane, formata robiłem (nawet 3 razy), gry przeinstalowywałem i nic.
Wydaję mi się, że wina leży gdzieś w sprzęcie (coś jest za słabe).
Czy to może zasilacz?
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 14 kwiecień 2013 - 09:14

Zasilacz zapewne firmy Akyga - czarna lista. Palą się aż miło. Nie znaczy to że jego wina ale radzę wymienić.

następnie wyskakuje mi okno BIOS a po tym reset kompa

A nie jest to przypadkiem "niebieski ekran śmierci" w skrócie BSOD ? Jeżeli tak, wrzuć pliki minidump na jakiś serwer np zippyshare.

Uruchom program OCCT zrób test CPU i GPU (ok 1h)
  • 1
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 panowielepsi

panowielepsi
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 10:06

Jakieś pół miesiąca temu, miałem problem samoistnego wyłączania się komputera albo nie chciał się wgl. włączyć. Wszystkie części sprawdzałem na drugim komputerze. Problemem okazał się zasilacz. Teraz mam nowy 520w. ( przy czym mój cały komputer miał już 7 lat ). Może to w nim leży problem? Niestety nie mam pomysłu jak możesz to u siebie sprawdzić, a ni czy to na pewno to, ale może przynajmniej nakierowałem? ;)

Też miałem zasilacz z czarnej listy Tracer 4life xD
  • 1

#4 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:34

Wymieniaj zasilacz od razu. Masz jakieś badziewie firmy "krzak". Nawet to jeśli nie przez zasilacz się dzieje to lepiej go wymienić, bo szkoda innych podzespołów. Nie chciałbyś chyba, żeby spalił Ci się procesor lub karta? Podaj jakim budżetem dysponujesz, ja na razie mogę polecić Ci ten: http://www.skapiec.p...37/comp/5375077 wystarczyłby co prawda 500W, ale warto wziąć mocniejszy, żeby był na przyszłość gdybyś chciał np. wymienić grafikę.
  • 1

#5 xCaspeR

xCaspeR
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 20:11

A nie jest to przypadkiem "niebieski ekran śmierci" w skrócie BSOD ? Jeżeli tak, wrzuć pliki minidump na jakiś serwer np zippyshare.

Uruchom program OCCT zrób test CPU i GPU (ok 1h)



OCCT? Tzn?
Fakt, być może to BSOD :)
I jeszcze jak znaleźć te pliki minidump? (Gdzie - mam win 7 64bit)

Wydałem na ten komputer ok. 3tys. złotych (gotowy, złożony, z allegro), a i tak nie moge grać przez te wyłączanie się gier w gry.
Mogę wydać jeszcze jakieś 500zł maks. Jeśli to oczywiście konieczne.
  • 0

#6 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 20:41

Oj to już wiesz, czemu Ci się wyłącza. Tak na przyszłość zestawów z allegro się nie kupuje. Prawie zawsze wciskają jakiś gówniany zasilacz, który się przepala po miesiącu, budżetową płytę i inne słabo dobrane części. Za te pieniądze, na tym forum nie jedna osoba złożyłaby Ci dużo lepszy zestaw. Ale my nie o tym... Tak jak napisałem, wymień zasilacz, możesz na ten co Ci podałem bo jest chyba w tej cenie jednym z najlepszych.
  • 1

#7 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 14 kwiecień 2013 - 20:46

Pliki minidump znajdziesz C: => windows => minidump.

OCCT to program do obciążania CPU i GPU. Ale najpierw minidump.
  • 1
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#8 xCaspeR

xCaspeR
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:43

Oj to już wiesz, czemu Ci się wyłącza. Tak na przyszłość zestawów z allegro się nie kupuje. Prawie zawsze wciskają jakiś gówniany zasilacz, który się przepala po miesiącu, budżetową płytę i inne słabo dobrane części. Za te pieniądze, na tym forum nie jedna osoba złożyłaby Ci dużo lepszy zestaw. Ale my nie o tym... Tak jak napisałem, wymień zasilacz, możesz na ten co Ci podałem bo jest chyba w tej cenie jednym z najlepszych.


Kurcze chyba już nigdy nie zrobie niczego bez doradcy jakiegoś fachowcy.
W minidump - mam taki folder ale nic w środku nie mam. :/

@PS. Zasilacz kupie jakoś w ciągu tygodnia. Dużo roboty zajmuje zmiana?
  • 0

#9 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 23:40

Nie, to kwestia wykręcenia starego, odłączenia kabli, zamontowania nowego i podłączenia wszystkiego. Gdybyś miał jakieś wątpliwości jak to zrobić, to pisz śmiało.
  • 1

#10 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 16 kwiecień 2013 - 07:55

Że tak dopowiem... Zestawów z Allegro oraz z marketów się nie kupuje. Kolega wyżej uzasadnił. Jeżeli chcesz się dowiedzieć dlaczego i być mądrzejszym na przyszłość, wystarczy, że w google wpiszesz sobie frazę "Stop gotowcom z Allegro" bądź "Stop gotowym zestawom komputerowym" i wyskoczy Ci cała masa stron. Najgorsze jest to, że tych stron istnieje już dużo, ale potencjalni klienci nie są o nich uświadamiani i później piszą na forum, że kupili super zestaw z Allegro z grafiką 2GB ale gra im chodzi gorzej, jak na starym GeForce 9600GT - były już takie przypadki :)
  • 1

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#11 xCaspeR

xCaspeR
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 12:42

Póki co zamawiam zasilacz, mam nadzieję że to coś pomoże, chociaż musi być coś co mógłbym jeszcze zmienić, żeby wszystko chodziło jak powinno.
  • 0

#12 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 17 kwiecień 2013 - 13:26

Rozumiem, że zasilacz kupujesz ten, który polecił kolega wyżej?
  • 1

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#13 xCaspeR

xCaspeR
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 14:53

Jest, znalazłem tamtą auckje!
Mam taki komputer:

http://taniekomputery.cba.pl/product_info.php?products_id=310

Moje pytanie:
Skoro mam takie parametry, to czy mam coś zmienić? (teraz macie nazwe zasilacza itp.)
Dlaczego tak wyłączają się te gry? Przecież na tym sprzecie powinno wszystko śmigać.

@PS.
Z tym montowaniem...
Jeśli rozmontowałbym komputer, a ktoś złożyłby mi go to przecież byłoby to samo.
  • 0

#14 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 15:51

Zasilacz śmieć... Teraz to już nie opłaca się nic zmieniać. Jak kupisz sobie nowy zasilacz to komputer będzie ok. No chyba, że chciałbyś sobie wymieniać kartę na wydajniejszą (co wiąże się z dodatkowymi kosztami) lub obudowę, żeby było chłodniej w środku, ale jeśli nie masz pieniędzy to nie ma co na razie nic zmieniać w tym komputerze.

Nie rozumiem za bardzo Twojego ostatniego pytania...
  • 1

#15 xCaspeR

xCaspeR
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 16:51

Chodziło mi, że nie rozumiem dlaczego wszyscy się przyczepiają do tych składaków z allegro, skoro mi dali wszystko to co napisali :)
No zobaczymy co z zasilaczem, mam nadzieje ze jakos się z tym uporam.
  • 0

#16 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 17:27

No dali to co napisali... Ale jakim kosztem? Na tych zdjęciach to może wyglądać fajnie, ale tak naprawdę jeśli posiedzisz trochę w tematach składania komputera to zobaczysz, że takie zestawy są bez sensu. Za te pieniądze można złożyć zestaw, który będzie dużo wydajniejszy i będzie miał lepszej jakości podzespoły.
  • 1

#17 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 17 kwiecień 2013 - 18:33

@up ponadto taki zestaw będzie można w przyszłości w sensowny sposób rozbudować. A składaki z allegro? Hmmm... w 99% przypadków do wymiany na pierwszy ogień idą zasilacz i płyta główna. Twój przypadek jest taki, że procesor masz bardzo wydajny, ale zapięty pod beznadziejną i jedną z najtańszych płyt głównych. Do tego niezbyt wydajna grafika (patrząc pod kątem procesora) no i zasilacz padaka. Zestawy z allegro nie są po prostu dobrze poskładane - brakuje tego balansu wydajnościowego między podzespołami. Możesz sobie przeglądnąć tematy na tym forum odnośnie składania zestawów komputerowych. Użytkownik pisze, do czego komputer, co planuje z nim zrobić w przyszłości etc i wtedy pod niego składamy taki zestaw. Oczywiście wtedy jest burza mózgów, bo wiele osób się udziela - ale to dobrze, bo jest wtedy więcej ciekawych opcji.
  • 1

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych