Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno nowej karty graficznej Radeon HD7770


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 szyszka

szyszka
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 10:59

Witam zamierzam kupić jutro nową kartę graficzną mianowicie radeona hd7770, zastanawiam się nad wersjami od Gigabyte i Asusa jak patrzyłem po różnych testach to wydajniejsza jest wersja od Gigabyte, ale Asus ma lepsze chłodzenie od którego producenta wy polecilibyście tą kartę ?

Tutaj jeszcze kilka pytań:

1. Aktualną kartę jaką posiadam to jest lekki złom mianowicie Geforce GT430 1G DDR3 czy zauważę duży skok wydajnościowy pomiędzy tymi kartami ?

2. I kolejne pytanie wiem że radeony hd7770 ciągną bardzo mało prądu, ale czy mój zasilacz da radę zasilacz to Chieftec Arena ANP-405A12 405 W ?

3. I kolejne chyba ostatnie pytanie, ja aktualnie gram w dość niskiej rozdzielczości mianowicie 1280x1024 xD czy na tej karcie w tej rozdzielczości pogram np w Skyrima na wysokich/średnich ?

Tu reszta specyfikacji mojego kompa:
Procesor: AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz (nigdy nie bawiłem się w żadne oc)
Płyta główna: Gigabyte GAMA74GMT-S2
Zasilacz: Chieftec Arena ANP-405A12 405 W

Aa i jeszcze jedno może głupie pytanie ale czy moja płyta główna obsłuży tą kartę ?
  • 0


#2 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 11:45

Ja bym brał tańszą, ogólnie te chłodzenia są porównywalne. Gigabyte jest chyba nawet cichsze

1. Tak skok wydajności będzie duży
2. Zasilacz spokojnie wystarczy
3. W tej rozdzielczości powinno pójść na najwyższych
Tak płyta obsłuży tą kartę
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#3 szyszka

szyszka
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 12:11

Tańszej nie chcę bo i tak w najbliższym czasie zmieniam monitor na jakiegoś lcd ;) więc i karta wydajniejsza się przyda, a co zasilacza do zdania widzę podzielona na innym forum mówią że na styk wystarczy ;X
  • 0

#4 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 13:18

Zostanie zapas około 50W, a te karty mają taką sama wydajność. Może, że producent zmieni taktowanie rdzenia o 50MHz to wzrośnie wydajnośc o ~1fps ale to każdy może zrobić, z każdym modele HD7770 i nie ma różnicy który kupisz. Bierz tańszy bo to to samo jeżeli chodzi o wydajność.
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych