Skocz do zawartości


Zdjęcie

Montaż bocznego wentylatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 k3tj0w

k3tj0w
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:16

Witam,

około miesiąca temu zakupiłem nowe wiatraki. Dokupiłem również do tego jeden 200mm boczny. Jednak w tym momencie pojawił się pewien problem. Zgodnie z zasadą cyrkulacji (oraz obserwacji temperatur w mojej skrzynce) najefektywniejszy tryb to wssysanie powietrza do środa. Jednak niestety czy z powodu błędu mojej obudowy czy każdy model tak ma gdy zamontuje w ten sposób wiatrak, kratka wpada w rezonans i buczy - głośno i irytująco. Próbowałem 1mm podkładek metalowych - niestety nic to nie dało. Nie miałęm czasu i ochoty się tym bawić dlatego ustawiłem go na wyssysanie powietrza z obudowy. Jednak postanowiłem, że jak robić - to porządnie. Dlatego szukam rady co zrobić żeby zniknął rezonans.

Poniżej dołączam 2 zdjęcia jak to wygląda ( w czerwonym kółku zaznaczyłem obszar w którym kratka jest wklęsła i wytwarza się hałas, ustaliłem to montując sznurek i odginając metal (jest on jakby wgnieciony) - wtedy hałas ustaje, jednak nie będę stał nad komputerem ciągnąc sznurek żeby blach się odginała :D)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS: wiatrak na zdjęciach jest zamontowany na wyssysanie powietrza czyli nie hałasuje.

Pozdrawiam
  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 17:33

jeżeli to mechaniczne tarcie - szkoda wiatraka
w pierwszej chwili wydawało mi się, że udało ci się zrobić taką mechaniczną syrenę (coś takiego na ma OC i co OSP).
możesz mechanicznie odkształcić obudowę (wypchnąć centrum siatki na zewnątrz).
możesz podłożyć kilka podkładek amortyzujących do wiatraków - przy okazji zapewnią szczelność "tunelu" (bo zwykłe podkładki raczej nie).
o ile masz miejce, może spróbować zainstalować wiatrak na przelotce (z większej średnicy - siatka na obudowie, na mniejszą - wiatrak) - ale gwałtownie wzrośnie głębokość zestawu - konflikt z chłodzeniem procesora?
  • 0

#3 pixel

pixel
  • Użytkownicy
  • 93 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 12:36

ja sobie bardzo prosto poradziłem z czymś takim - środkową (tą drgająco - grającą) część siatki po prostu wyciąłem. Następnie zrobiłem mini stelaż kwadratowy, na niego, dwuwarstwowo, naciągnąłem zwykłą ligninę, i przykręciłem całość. Skrzynka i tak stoi pod biurkiem także nic nie widać a działa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych