Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana dostawcy internetu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lachu

Lachu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 19:00

Witam.

Obecnie posiadam internet 1Mb/s z Dialogu za 60zł miesięcznie.

Mam normalny modem i router, ponieważ z internetu korzystam na
komputerze stacjonarnym, jak i na laptopie.

Chciałbym zmienić dostawcę.

Co polecacie?
Czy za tę samą cenę(60zł)dostanę większy transfer?


Pozdrawiam :)
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 02 kwiecień 2013 - 21:56

Wszsytko zależy od tego jakich dostawców masz w swojej okolicy / swoim mieście. Na forum niestety nie wiemy gdzie mieszkasz. Mogę Ci jednak z czystym sumieniem odradzić Orange.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Lachu

Lachu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 22:24

Wszsytko zależy od tego jakich dostawców masz w swojej okolicy / swoim mieście. Na forum niestety nie wiemy gdzie mieszkasz. Mogę Ci jednak z czystym sumieniem odradzić Orange.


Jestem z Zielonej Góry
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:17

Ok, ale mieszkasz w bloku? Dom jednorodzinny? Chodzi o to, że mieszkając w bloku zawsze masz szerszy wachlarz ofert. Zawsze znajdą się jakieś sieci lokalne, które dadzą Ci neta w lepszej cenie niż Orange, Dialog etc. Dla przykładu w Orange masz 10mbps za 49zł. Nie, żebym był ich fanbojem, ale ja, mieszkając w domu jednorodzinnym jestem skazany na takich operatorów :( Jeżeli mieszkasz w bloku, to zawsze trafi się jakaś MultiMedia/Vectra, która również ma bardzo ciekawe oferty.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 _tomek

_tomek
  • Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:58

Mogę Ci jednak z czystym sumieniem odradzić Orange.

Popieram. Kiedy byli jeszcze zwykłą Telekomunikacją, polecałem ją wszystkim znajomym. Ale odkąd Orange ich przejęło, nie dość że jakość usługi poleciała na łeb (w tym roku miałem monterów dwa razy), to jeszcze infolinia i pomoc techniczna jest bardzo opieszała. Kiedy ostatni raz dzwoniłem, pracownik niemalże robił łaskę umieszczając zgłoszenie. "No dobrze... to ja to zapiszę... no zapiszę, zapiszę".

Co do tematu, najlepiej rozpytaj znajomych, czy nie ma w okolicy jakichś światłowodów czy czegoś i zbierz "wywiad". Tylko od kogoś, kto z Internetu korzysta trochę więcej, niż do przeglądnięcia Onetu raz dziennie ;) Jeżeli mieszkasz w bloku, na pewno coś takiego jest.
  • 0

#6 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 14:17

określ wymagania:
pożądany transfer (prędkość do i od ciebie)
szacowaną objętość (ile danych na miesiąc)
>1M do ciebie uzyskasz z byle umts.
  • 0

#7 Lachu

Lachu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:04

Mieszkam w 2-piętrowej kamienicy w centrum.

silent, wybacz ale naprawdę bardzo słabo znam się na komputerach.
Transfer jak największy w granicy 60zł
Z pojęciem objętości (ile danych na miesiąc) spotykam się pierwszy raz
  • 0

#8 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 22:24

jeżeli już chcesz zmieniać dostawcę, ciężko będzie pewne parametry określić z dnia na dzień.
są programy, ktróe monitorują wykorzystanie sieci - można określić, czy np. miesięcznie wystarczy ci limit transferu 1Gb czy 150Gb
w zależności od sposobu korzystania może wystarczą ci typowe parametry UMTS: kilka Mb do ciebie i <Mb od ciebie, a może pożądana jest jak najmniejsza asymetria łącza (np. dużo korespondujesz, wysyłasz dużo maili z załącznikami, musisz mieć mozliwość wideokonferencji itp.)
komórki (abonament/prepaid) - musisz mieć telefon/modem z umts/lte. mobilność, duża asymetria, limity transferu (w niektórych ofertach potrafią się kumulować).
stacjonarny - mniejsza asymetria, większe transfery, chyba nikt stacjonarny nie stosuje limitów
zastanów się, do czego potrzebny ci internet, pobierz oferty od dostawców (zwłaszcza od stacjonarnych)
  • 0

#9 melosz

melosz
  • Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:30

Sprawdz multimedię, oni dadzą radę wszędzie podłaczyć a za te pieniadze to mozesz mieć naprawe szybki transfer, szczerze mówiąc 60 zł za 1 Mb/s to jest złodziejstwo :P Najlepiej zobaczyć czy dostawca kablówki ma jakiś internet w ofercie (a zapewne ma) i w pakiecie wziąć, wtedy wychodzi najlepiej
  • 0

#10 GośćPCFOSTER

GośćPCFOSTER
  • Użytkownicy
  • 79 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 15:16

Zależy gdzie dokładnie mieszksz,ponieważ często osiedlowe sieci kablowe,czy lokalni dostawcy oferują konkurencyjne ceny,szybjkosc internetu. Skupiłbym się właśnie na tym.
  • 0

#11 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 15:40

Vectra proponuje takie ceny dostępu do internetu :Mój odnośnik, ale mozesz skorzystać opvcji łączenia paru usług, wtedy wyjdzie taniej. Ale nie wiem czy są dostępne w twojej lokalizacji.
  • 0

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#12 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 19:34

to jeszcze ja : popatrz na oferte orange free na kartę.
  • 0

#13 Homar

Homar
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 18:20

W tym wątku popieram przedmówcę, wydaje mi się, że jest to dobra opcja, ponieważ można kontrolować swoje wydatki bez obaw o ponadprogramowe koszty. Kiedy skończy się transfer, to zwyczajnie wystarczy doładować konto i zaraz można wrócić do surfowania, czy też pobierania plików. Najbardziej wskazane jest uczynić to poprzez stronę: https://doladowania.orange.pl/, ponieważ połączenie jest szyfrowane, więc można bezpiecznie dokonać płatności np. kartą i cały proces trwa dosłownie moment.


  • 0

#14 jes

jes
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 23:06

Najlepiej brać internet od regionalnego dostawcy, to zawsze najtańsza opcja. U nas internet na Podlasiu najlepszy jest od Koby, umowę mam już bardzo długo i cały czas przedłużam, bo lepszych ofert w okolicy nie ma


  • 0

#15 SerwisKomputerowy

SerwisKomputerowy
  • Użytkownicy
  • 36 postów

Napisano 05 październik 2017 - 10:52

Poniekąd to racja, ale zaczerpnij wcześniej opinii innych osób z twojej okolicy na temat tego jak sprawuje się internet, czy nie ma przerw w dostawach oraz czy prędkość jest na odpowiednim poziomie. Dopiero wtedy podejmij ostateczną decyzje o wyborze konkretnego dostawcy.


  • 0

#16 irk39

irk39
  • Użytkownicy
  • 310 postów

Napisano 31 październik 2017 - 13:10

Ma ktoś może internet światłowodowy? Ostatnio przysżły mi do skrzynki dwie oferty tego internetu i szczerze powiedziawszy to przedstawia się to całkkiem nieźle. Prędkość bardzo dobra. Czy jednak obiecanki pokrywają się z rzeczywistościa?

 

Aktualnie mam u siebie internet z multimedia polska. Od prawie kilku lat Osobiście jestem zadowolony, chociaż zdarzają się przerwy w internecie. I te przerwy właśnie mnie wkurzają. Nie są częste,ale zdarza się jednak,że neta prawie pól dnia nie ma.

 

Pamiętajcie,że warto jest sobie również zmierzyć raz na jakiś czas prędkość za pomocą testów: http://www.predkosc.pl/ Tak aby porównać się czy jest zgodna z tym co mamy w umowie. 


  • 0

#17 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 17:41

super


  • 0

#18 bennet

bennet
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:13

Tak, u nas szybki internet. Chyba w snach.


  • 0

#19 norbertt873

norbertt873
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 14:26

Wszystko zależy od potrzeb. Do przeglądania stron wystarczy internet o niskiej przędności i niewielkim transferze, natomiast jeśli ogląda się w sieci materiały w wysokiej rozdzielczości, czy ściąga gry, to potrzebny będzie szybki internet z nieograniczonym transferem. Na https://rankinginter...onarny-do-domu/ jest trochę wskazówek, czym się kierować przy wyborze dostawcy - warto przejrzeć przed wyborem.


  • 0

#20 tert

tert
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 07:50

No akurat ta prędkość w tej cenie nie jest niestety niczym rewelacyjnym. Sa dostawcy internetu, którzy są w stanie dostarczyc Ci o wiele lepsza prędkośc. Ale wszystko tak naprawdę zależy od tego

gdzie mieszkasz

jakich masz dostawców w okolicy

czy mieszkasz w bloku czy moze w domku ( jednak mieszkając w bloku możesz liczyć na o wiele lepszą prędkosć internetu niż mieszkając w domku. gdzie możliwośći są bardziej ograniczone)

 

Najlepiej zerknij sobie tutaj:

https://panwybierak.pl/dostawcy

 

Na stronie jest zestawienie wszystkich dostawców internetu z opisaniem oferty jaką mają. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych