Skocz do zawartości


Zdjęcie

Folder InstallMate, czy to jest wirus?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Justa93

Justa93
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 21:22

Witam Was,
jako że nie jestem jakimś znawcą komputerowym chciałam się Was poradzić. Mianowicie znalazłam u siebie na komputerze folder InstallMate i naczytałam się gdzieś, że może być to wirus. Od razu chciałam go usunąć, ale jest tam plik custom.dll i wyświetlił mi się komunikat, że jest to plik systemowy i usunięcie go może oznaczać nieodwracalne zmiany. Mogę go usunąć czy nie? Bo szczerze mówiąc ten komunikat napędził mi trochę strachu a ten folder powstał dziś, czyli w momencie kiedy zasyfiłam nieświadomie komputer wirusami.
W załączniku daję screena tego folderu i jego podfolderów.Załączony plik  123.jpg   28,63 KB   10 Ilość pobrań
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 21:52

Wykonaj pełne skanowanie systemu Malwarebytes Anti-Malware Free - przed skanem wykonaj aktualizacje programu i bazy wirusów.
Jeśli program coś znajdzie usunąć. Pliki zostaną przeniesione do kwarantanny.
Należy wejść z zakładkę "Kwarantanna" i usunąć wszystko, zgodzić się na uruchomienie systemu.
Na koniec daj raport.
  • 0

#3 Justa93

Justa93
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 05:48

Wykonaj pełne skanowanie systemu Malwarebytes Anti-Malware Free - przed skanem wykonaj aktualizacje programu i bazy wirusów.
Jeśli program coś znajdzie usunąć. Pliki zostaną przeniesione do kwarantanny.
Należy wejść z zakładkę "Kwarantanna" i usunąć wszystko, zgodzić się na uruchomienie systemu.
Na koniec daj raport.

Nic nie wykryło, wcześniej skanowałam cały komputer Kasperskym, a ten folder nadal jest.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 13:25

Daj raport po skanowaniu + napisz gdzie znajduje się ten folder albo są to po prostu pliki od programu:

InstallMate 7 tworzy instalatory oprogramowania dla wszystkich systemów Windows 32-bit i 64-bit pulpitu i platform serwerowych, z pełne dostosowanie wszystkich działań instalatora i okien dialogowych.

InstallMate 7 zawiera wiele funkcji, które w przeciwnym razie tylko znaleźć w produktach 10-20 razy jego cena, plus kilka funkcji, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Poniżej znajduje się częściowa lista, aby uzyskać pełną listę funkcji, patrz InstallMate 7 funkcji .


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych