Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór laptopa bądź ultraabooka na procesorze i3 lub i5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 20:19

Szukam laptopa bądź ultraabooka na procesorze i3 lub i5 i dobrze byłoby jakby bateria trzymała długo. Laptop ma służyć do codziennego użytku przeglądanie internetu, czasem jakieś film, na pewno nie będę grać na nim. Cena jaką mogę przeznaczyć na niego to max 2300zł. Na oku mam 2 lapki http://www.komputron...WX113_8_GB.html
http://www.x-kom.pl/...-niebieski.html
Na plus w lenovo jest bateria, a zaś asus ma i5 i napęd chociaż on aż tak bardzo nie jest potrzebny.
Chyba ze ktoś zaproponuje coś bardziej interesującego.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 20:37

To już lepiej coś znaleźć z i3/i5 i kartą Intel 4000. A jaka ma być to matryca, ile cali?
  • 0

#3 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 20:54

To już lepiej coś znaleźć z i3/i5 i kartą Intel 4000. A jaka ma być to matryca, ile cali?

obojętnie jaka matryca ale fajnie byłby z matowa, a co do cali to 14-15,6. co do karty nie wiem, nie znam się, jak znajomemu pokazywałam te 2 lapki to, że na takie potrzeby te parametry są spoko
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 21:42

Zobacz sobie jeszcze te:

15,6
http://www.x-kom.pl/...64x-gt630m.html
http://www.x-kom.pl/...vd-rw-win8.html

14,1
http://www.x-kom.pl/...-rw-7hp64x.html
  • 0

#5 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 21:58

Zobacz sobie jeszcze te:

15,6
http://www.x-kom.pl/...64x-gt630m.html
http://www.x-kom.pl/...vd-rw-win8.html

14,1
http://www.x-kom.pl/...-rw-7hp64x.html

Nie jestem przekonana do Acer-ów słyszałam sporo nie fajnych opinii, a co do asusa to chyba niemalże identyczny co pisałam na początku tylko ten co ty podałeś ma mneij ramu ale za to ma oprogramowane.
A co myślisz o tym Lenovo? niby ok opinie ma ale w testach widziałam że dolna pokrywa pod lekkim naciskiem ugina się nie wiem czy to dlatego ze jest ze jest metalowy(w opisie że ze stopów metali)
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 23:19

4GB jak najbardziej starczy. Jak masz do przeznaczenia 2300zł to lepiej wziąć coś z procesorem i5.
W tym Lenovo jest słaby procesor.

I nie cytuj moich wypowiedzi! Używaj na dole szybkiej odpowiedzi!
  • 0

#7 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 07:57

Dzieki za doradzenie, a więc chyba wezmę tego asusa:)
  • 0

#8 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2013 - 18:55

Stanowczo odradzam ten model lenovo jak i u 310, są to dwa modele, w których jest skopane ekranowanie wlanu i strasznie dużo tych komputerów jest ostatecznie całkowicie zwracanych, bo mimo napraw usterka może nie ustąpić.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#9 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 19:54

Skoro są wadliwe to teraz już jestem pewna asusa. A jeżeli mógłbyś powiedzieć o co chodzi z tym ekranowaniem wlanu? jakiś ograniczenia słabo działa?
  • 0

#10 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2013 - 20:03

Chodzi o to, że wlan ma bardzo słaby zasięg nawet mimo stania przy samym routerze. Sama praca komputera, przepływ prądu przez jego wszystkie części powodują zakłócenia. Ogólnie są one praktycznie niezauważalne, ale tutaj wystarczy aby wlan przestał wiedzieć jak się nazywa ;) i dlatego jeśli komputer przyszedł raz do naprawy właśnie z tego względu i mimo zakładania ekranowania wracał z tym raz jeszcze, to zazwyczaj odrazu oddawano klientowi pieniądze :) No a samo to ekranowanie to chodzi o to, że od tego odbijają się te zakłócenia i np. dobrej jakości przewody sygnałowe są ekranowe, właśnie po to, żeby nie trzeba było się martwić o zakłócenia :) to działa mniej więcej tak jak przy drogach masz takie duże ściany, żeby mieszkańcy nie słyszeli szumu ulicy :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#11 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 20:38

dzięki bardzo w 100% wybiłeś mi go z głowy:) czy tak z każdym lenovo jest czy te modele są tak wadliwe?
  • 0

#12 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2013 - 20:54

Nie no, nie z każdym :) akurat te dwa modele u310 i u410 mają taką wadę :) ale ogólnie komputery lenovo są bardzo dobre, a wpadki konstrukcyjne znajdą się pewnie w każdej firmie ;)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#13 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 21:12

a ty możesz jakiegoś laptopa lub ultrabooka polecić, który nie będzie wadliwy i który warto kupić?
  • 0

#14 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2013 - 21:35

Powiem tak... nie lubię doradzać w kupnie takich rzeczy ;) z tego względu, że niemożliwością jest znanie wszystkich bolączek komputerów i wpadek firm, które liczą się na rynku ( bo nie mówię o tych, których produktów po prostu się nie kupuje :] ) ale ze względu na pracę to z lenovo jest u mnie inaczej, dlatego mogłem się tak wypowiedzieć ;) no i jakbym ja osobiście miał kupować kompa dla siebie to bym kupił tego http://allegro.pl/le...3110728417.html patrząc na to co Ci polecił Kamillo to tutaj masz 2 razy większy dysk, 2 razy więcej pamięci i lepszą grafikę :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#15 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 21:49

Ta, grafika poprostu nokautuje moją, na pewno ją wykorzysta, pamięci RAM ma tyle, że na pewno przy przeglądaniu neta będzie wykorzystywać 6GB, a dysk w 3/4 będzie pusty. :rolleyes:
  • 0

#16 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2013 - 21:53

8GB :P Kamillo nie miałem zamiaru podważać Twej wiedzy i propozycji jaką wysunąłeś ( bo po Twojej odpowiedzi mam wrażenie, że tak to odebrałeś )
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#17 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 22:09

Dużo lepsze parametry ale nie wiem czy mi jest potrzebne aż tyle twardego dysku, i popatrzyłam na baterie i asus ma lepsza:)
  • 0

#18 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2013 - 22:11

No... i widać, że koleżanka ma racjonalne podejście do tematu :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#19 stefana

stefana
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 22:24

ok:) więc już nie zaśmiecam forum moimi pytaniami i zostaje asus:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych