Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne IP i lokalizacja logowania na Facebooku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alabama

Alabama
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 20:43

Witam,
nie jestem specjalistką w dziedzinie informatyki, dlatego opisze swój problem na ile będę w stanie. Otóż zauważyłam, że gdy loguję się na FB (zawsze z tego samego laptopa) moje IP ulega dziwnym zmianom, zazwyczaj wyświetla się moje miasto i normalne IP, ale często zdarza się, że wyświetla się adres z USA, z okolic Kalifornii, przy czym IP wygląda bardzo dziwnie: IP = 2002:9e4b:5afa:c:d17e:a8a2:601d:544d Kiedyś przyszedł do mnie komunikat, że zalogowałam się rzekomo z Filipin i moje konto zostało zablokowane. Zdarza się to, gdy korzystam z kabla internetowego, (nie wiem czy to ważne, ale w akademiku, gdzie IP powinno być stałe) nie zaobserwowałam takiej sytuacji, korzystając z połączenia bezprzewodowego. Gdy zabezpieczam konto na wszelkie możliwe sposoby na tym portalu, to na jakiś czas pokazuje mi się moje miasto i normalne IP, ale później co jakiś czas wraca zagraniczne IP na przykład na godzinę. Nie rozsyłam żadnego spamu. Gdy sprawdzam geolokalizację IP na różnych stronach, różnią się one od tego na FB - są polskie. Nie mam już antywirusa od jakiegoś czasu. Czy taką sytuację powodują raczej jakieś wirusy czy też ktoś może mieć dostęp do mojego konta? Bardzo proszę o odpowiedź.
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 21:18

Sprawdź, czy lajki, które masz zapisane na Twoim koncie są zgodne z tym, co klikałaś. Jeśli nie, to ktoś mógł przejąć Ci konto. Inne wyjście, to próba ukrywania przez Ciebie swojego miejsca, ale o tym musiałabyś wiedzieć.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 21:25

to dziwne IP to ipv6 - domyślam się, że stałe ip masz w postaci 123.456.789.012. możliwe, że po drodze twoje ramki ipv4 są pakowane w ipv6 (np. na poziomie któregoś providera stojącego wyżej w łańcuchu pokarmowym ;) ), a fb z takim zjawiskiem sobie nie radzi. ale to tylko hipoteza...
  • 0

#4 Alabama

Alabama
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 21:29

Dziękuję za odpowiedź. Nic nowego w lajkach nie zaobserwowałam, ale kilka razy wydawało mi się, że wiadomości od innych zostały już jakby odczytane, bo, choć nieprzeczytane przeze mnie, nie wyświetliły mi się a były w archiwum. Czy jest jakiś sposób żeby zapanować nad tą sytuacją albo sprawdzić co się dzieje? nie chciałabym usuwać konta.
  • 0

#5 Alabama

Alabama
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 21:31

to dziwne IP to ipv6 - domyślam się, że stałe ip masz w postaci 123.456.789.012. możliwe, że po drodze twoje ramki ipv4 są pakowane w ipv6 (np. na poziomie któregoś providera stojącego wyżej w łańcuchu pokarmowym ;) ), a fb z takim zjawiskiem sobie nie radzi. ale to tylko hipoteza...


Nie rozumiem do końca...
  • 0

#6 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 22:17

masz stałe ip - stałe wewnątrz podsieci, czy stałe publiczne?
pula adresów w IPv4 okazała się być zbyt ciasna i następuje powolna migracja w stronę IPv6 (zwłaszcza providerzy).
IPv4 ma postać XXX.XXX.XXX.XXX [XXX to liczba od 0 do 255]
IPv6 może wyglądać różnie, np. ::ffff:XXX.XXX.XXX.XXX - tak można pokazać adres IPv4 jako v6
szerzej - polecam pl.wiki...
a podane ip...
http://ipduh.com/ipv...:a8a2:601d:544d
jednak z Polski?
  • 0

#7 Alabama

Alabama
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 22:50

na FB wyświetla mi się przybliżona lokalizacja Marina del Rey, Ca, US. a to IP sprawdzę na miejscu. Nie muszę się więc chyba zbytnio przejmować? a to logowanie z Filipin miało jakikolwiek związek z tą sytuacją?
  • 0

#8 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 23:32

podane przez Ciebie IPv6 wskazywało na Polskę.
FB jest mi obcy - co, jak i dlaczego wyświetla...
przejmować to może nie, ale poświęcić troche uwagi pewnie nie zaszkodzi.
w razie wątpliwości ciągnij wątek.
OT: zwracasz uwagę na potencjalnie niebezpieczne sytuacje - to nieczęste zachowanie. no, no.. to się chwali
c.d. dziś nie nastąpi -> off-line -> power down -> :zzz:
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 23:58

Zablokuj konto na telefon i wtedy już nikt raczej się nie zaloguje, bo żeby dodać nowe urządzenie do obecnych trzeba wpisać kod z telefonu.

Ustawienia (po prawo) > Ustawienia konta > Bezpieczeństwo:
Bezpieczne przeglądanie > Włącz
Powiadomienia dotyczące logowania > Włącz - jeśli ktoś zaloguje się z innego komputera na e-mail przyjdzie Ci wiadomość.
Zatwierdzanie logowania > Włącz - jeśli ktoś zaloguje się z innego komputera na telefon przyjdzie Ci wiadomość z kodem.

Osobiście korzystam tylko z dwóch pierwszych. :puppyeyes:
  • 0

#10 Alabama

Alabama
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 15:24

to dziwne IP to ipv6 - domyślam się, że stałe ip masz w postaci 123.456.789.012. możliwe, że po drodze twoje ramki ipv4 są pakowane w ipv6 (np. na poziomie któregoś providera stojącego wyżej w łańcuchu pokarmowym ;) ), a fb z takim zjawiskiem sobie nie radzi. ale to tylko hipoteza...


Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale stałe mam w postaci 123.45.67.890
w każdym razie - dziękuję za odpowiedzi:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych