Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podkręcanie AMD Phenom II x4 955


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 SnikE

SnikE
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 19:02

Witam chciałem podkręcić swój procesor AMD Phenom II x4 955 oryginalnie ma 3.20 ghz chciałem się dowiedzieć czy mógłbym go podkręcić do 3.8 ghz a nawet 4.0. Tylko nie wiem właśnie czy będzie stabilny i ile podkręcić zasilania i czy się nie spali. Płytę główną mam Gigabyte GA-870A-usb3 zasilacz Chieftec 500W Chłodzenie Xigmatek Gaia SD1283 :puppyeyes:
  • 0


#2 Tajemniczy

Tajemniczy
  • Użytkownicy
  • 24 postów
  • LokalizacjaWielka Brytania

Napisano 22 marzec 2013 - 20:22

Black Editon czy nie?
  • 0

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 22:31

Zakładam, że masz wersję "czarną".

Dziwnym trafem, mam tą samą płytę główną ;). U mnie nie jest możliwe podkręcenie bez podniesienia napięcia o minimum 50 mV. Za pomocą Catalyst Control Center można P II 955 podkręcić nawet do 4,2 GHz! Ale niestety, to wymaga dodatkowego podniesienia V, więc po kilku minutach komputer się wiesza. Po zejściu do 4,0 GHz, system jest stabilny, ale kiedy próbuję włączyć Unigine Valley, wiesza się po chwili. Nie wiem dlaczego, bo system chodzi dalej. Myślę, że na 4,0 GHz może spokojnie pochodzić. Zależy to oczywiście od konretnego egzemplarza CPU i płyty. Sądzę, że ten zasilacz nie powinien mieć problemu z OC. procesora.

Aby podkręcić CPU za pomocą CCC, trzeba zaakceptować informację o możliwości uszkodzenia sprzętu. Po potwierdzeniu zgody na zmianę parametrów, trzeba uruchomic test. Program sam dobierze maksymalną częstotliwość pracy i kiedy stwierdzi, że CPU popełnia błędy, restartuje komputer. Poprzednia częstotliwość, na której test wypadł bezbłędnie jest uznawana za maksymalną. Możesz oczywiście kręcić w BIOS, co ma tą zaletę, że nie podniesiesz napięcia bez swojej wiedzy (program CCC zwiększa V po przekroczeniu pewnych, ustalonych wartości) i trudniej Ci będzie zepsuć CPU. Ale ja kręciłem CCC i wszystko poszło gładko. Prościej nie mozna.
  • 1
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 SnikE

SnikE
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 13:29

Black Editon czy nie?


Tak Black Edition
  • 0

#5 Brasco

Brasco
  • Użytkownicy
  • 120 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 17:15

Jak masz BE to podnieś samym mnożnikiem max dla tego CPU to 3.6GHz - 3.7GHz bez zmiany napięcia.
  • 0

#6 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 21:45

też mam tą płytę i podkręciłem phenoma II x4 840 na 4.0GHz przy napięciu 1.5V więc jak masz jakieś pytanie co do ustawień to pytaj.

oczywiście OC przeprowadzaj w BIOSie nie w jakichś programach, które kompletnie nic nie dają.
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#7 SnikE

SnikE
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 17:16

też mam tą płytę i podkręciłem phenoma II x4 840 na 4.0GHz przy napięciu 1.5V więc jak masz jakieś pytanie co do ustawień to pytaj.

oczywiście OC przeprowadzaj w BIOSie nie w jakichś programach, które kompletnie nic nie dają.

aha czyli spokojnie mogę do 4.0 podkręcić przy napięciu 1.5V. A będzie się mocno grzał jak podkręcę ?
  • 0

#8 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 20:42

chłodzenie masz lepsze od mojego więc jak moje daje rady to twoje też popieprzyło mi się, masz ciut słabsze ale powinno dać radę. Jednak zważ na to że to na ile podkręcisz zależy tez od sztuki procesora jaka ci się trafiła. Mi dość dobrze się wykręciło, oczywiście polecam ci ten poradnik: http://tiny.pl/h8rl5 jest bardzo dobry nawet jak niewiele zrozumiesz :D no i musisz miec dobra wentylację w obudowie bo sekcja zasilania jest bardzo gorąca przy 100% obciążeniu. Można by nawet pomyśleć o radiatorze gdyby był problem z temperaturą na mosfetach: http://www.komputron...na_pamieci.html 3 opakowania by były potrzebne żeby wszystko pokryły. Ale to jak już zamierzasz wykręcić więcej niż 4GHz
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#9 SnikE

SnikE
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 13:38

W obudowie mam każdą klapię zdjętą więc wentylacja jest dobra a proc wystarczy na 4.0 ghz. Chłodzenie wystarcza takie jakie jest bo proc jest w miarę zimny ma gdzieś około 30 stopni
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych