Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchomieniem bootowalnej płyty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 18:35

Witam otóż na lekcji informatyki kolega przypadkowo wyłączył komputer podczas instalacji Windowsa XP (po 1 etapie ).Po powtórnym włączeniu komputer uruchomił się po czym załączył się czarny ekran.Jedynym wyjściem będzie sformatowanie partycji za pomocą programu g parted live lub parted magic.Nagrałem obraz płyty i ustawiłem bootowalność na CD-ROM w biosie.Płytka nie chciała się uruchomić chociaż na moim komputerze w domu uruchamia się i na laptopie z windows 7 i na pc z windows XP.Pytanie moje brzmi czemu ten program uruchamia się na tym systemie w domu na tym samym systemie zaś na innym komputerze nie(bootowalność na 100% ustawiona na CD-ROM,kilka razy sprawdzaliśmy).Proszę o pomoc.Wszystkie propozycje mile widziane ;)
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 21:29

A płyta z systemem się bootuje teraz? W GParted na partycji systemowej ustawiłeś flagę BOOT?
Próbowałeś bootować z pendrive?
  • 0

#3 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 22:11

A płyta z systemem się bootuje teraz? W GParted na partycji systemowej ustawiłeś flagę BOOT?
Próbowałeś bootować z pendrive?

Gdyby płyta z systemem bootowała się i windows chciał się instalować nie było by tego tematu ;) Nie rozumiem drugiego pytania ;( ,jak mam ustawić bootowalność w Gprated skoro płyta sięnie uruchamia ,próbowałem bootować z pendrive ale w domu i chodzi na tamtym kompie jeszcze nie próbowałem bo on jest w szkole jutro spróbuje i powiem czy ruszyło ;P
  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:45

Spróbuj zabootować PC z płyty XP i weź sformatuj systemem. To powinno dać się zrobić. Bootowanie można wymusić za pomocą menu Boot menu z okna BIOS. Wciskasz klawisz wyboru bootowanego urządzenia i wybierasz CD-ROM. Powinno zadziałać. Potem przy instalacji wybierasz formatowanie i instalujesz od nowa.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 07:31

No przecież mówie że nie chce się instalować wyskakuje bład podczas instalacji
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 19:33

Napisz na jakim obecnie etapie jesteś i co już próbowałeś robić.
Próbowałeś reset BIOS-u i dopiero odpalić płytę?
  • 0

#7 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 00:42

Tak resetowałem biosa ;D
  • 0

#8 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 01:53

Skoro Ci nie bootuje Win, to próbowałeś innego systemu?
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#9 M@tix

M@tix
  • Użytkownicy
  • 216 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 08:39

Mówisz że wyskakuje Ci błąd podczas instalacji. A możesz napisać jaki błąd?
  • 0

#10 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 18:57

Nie za bardzo bo ten komputer jak już wspomniałem jest w szkole a nie pamietam jaki to był błąd

człowieku zanim napiszesz przeczytaj, Windows się bootuje !!!! Ale wyskakuje bład podczas instalacji
  • 0

#11 M@tix

M@tix
  • Użytkownicy
  • 216 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 19:26

Hmm... a tego Windowsa skąd masz? Ściągałeś czy z oryginalnej płytki? A w domu napisałeś że ci bootuje. A zainstalować u siebie możesz?
  • 0

#12 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 20:13

Windows oryginalny opisze ci to szegółowo jak było.Na informatyce mieliśmy zrobić formata ustawiliśmy bootowalność na CD-ROM i zaczeliśmy instalować.Po 1 etapie instalacji wszystko ok ,komputer sie zresetował i przeszedł do drugiego etapu instalacji.Gdy wpisywaliśmy klucz Windowsa mój kolega idiota wyłaczył przypadkowo komputer łokciem -,-.Instalacja nie kontynowała się tylko po właczeniu systemu załącza się czarny ekran i nic się nie dzieje .Doszlismy do wniosku że trzeba zrobić formata jeszcze raz.Instalacja ruszyła ale po jakiś 30 s wyskoczył błąd niestety nie pamiętam jaki i tak za każdym razem.Trzeba więc zrobić formata partycji i moje pytanie brzmi czemu płytka się nie bootuje pomimo tego że na pewno jest dobrze nagrana i działa (ustawiliśmy w biosie CD-ROM) czaisz o co mi chodzi ? ;D
  • 0

#13 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 21:31

"jakiś błąd" to niezbyt precyzyjna informacja.
z sugestii:
- format partycji, na której ma znaleźć się win
- pomieszanie w tablicy partycji + format. jeżeli instalator win coś zostawił na dysku, to zmiana rozmiaru partycji, systemu plików + format, powinna sobie z tym poradzić. oczywiście na koniec doprowadzamy tablice partycji do stanu pożądanego; ew. można usunąć wszystkie partycje (a na 100% tą przyszłą_systemową) - instalator chyba sobie z tym poradzi.
  • 0

#14 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 15:03

Ja nie wiem czy wy umiecie czytać pytam się dlaczego mi się płytka nie bootuje!
  • 0

#15 M@tix

M@tix
  • Użytkownicy
  • 216 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 18:17

Sformatuj wszystkie partycje i zacznij instalację od nowa.
  • 0

#16 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 20:32

@gruzin - kapiesz informacjami i dziwisz się, że nie dostajesz czego chcesz.
jeżeli masz sprawny napęd, prawidłowo podłączony, w pełni sprawną bootowalną płytę, nie masz ustawionej w biosie ochrony dysku przed modyfikacjami na sektorze startowym i resztę hardwaru o.k. - instalacja musi się zacząć i, o ile spełniasz minimum wymagań sprzętowch, zakończyć sukcesem.
z opisu wynika, że instalator zastartował (czyli "płyta się bootuje" w wojej wersji), natomiast występuje jakiś problem (wspomniany błąd), o którym nic więcej nie piszesz. i raczej nie ma związku z bootowalnością płyty.
  • 0

#17 gruzin

gruzin
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 20:20

No sorry bardzo ale ja zadałem pytanie czemu płytka mi sie nie bootuje a matix pisze mi że trzeba sformatować partycje co napisałem na samym początku no to jak tu się nie wkurwić ;D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych