Skocz do zawartości


Zdjęcie

Połączenie bezprzewodowe typu AP lub WISP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roxex

Roxex
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 01:31

Urządzenia: => ROUTER NETIASPOT
=> Pentagram Cerberus P 6367

Interesujące mnie polączenie to:
INTERNET -> ROUTER NETIA -> WIFI -> PENTAGRAM -> KABEL (INTERNETOWY) -> TELEWIZOR/KOMPUTER NIE POSIADAJĄCY WIFI
Wiem że jest taka opcja, przynajmniej mi się tak wydaje, ale nie mogę tego za żadne skarby zrobić
Urządzenie te i te nie chce się ze sobą zgrać w formie WSP (chyba tak to się piszę)
I działa tylko jak podłącze kabel do routera to działa jak "router" ale nie jak acc point lub wisp... ;/
i tu jest właśnie problem ustawiam ,a raczej próbuje ustawić ale nic z tego ;/
i nie wiem gdzie jest problem i jak to sprawdzić
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 15 marzec 2013 - 09:03

Z tego, co udało mi się znaleźć w sieci, to powinien dać radę pracować jako AP Client po ustawieniu do jako Repeater i po ręcznym wskazaniu AP.

Router Netia ma działać normalnie, zaś Cerberusa ustawiasz jako Repeater. Ten Twój Pentagram to jak dokładnie wygląda? Bo różne zdjęcia znajduję. Zamieść jeszcze zrzut ekranu z zakładki ustawień WiFi.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 15 marzec 2013 - 10:34

Na routerze musi świecić dioda WISP Router.
Zaloguj się do panelu konfiguracyjnego wejdź w zakładkę WISP kliknij SCAN, albo ręcznie wpisz SSID, wybierz kanał, tryb szyfrowania i wpisz hasło (wszystkie te opcje mają być takie same jak w routerze NetiaSpot).
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#4 Roxex

Roxex
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 14:15

OK zrobiłem tak jak mówiłeś "Daroxx" tylko pytanie co dalej ? znanazło mi mój router i potem pojawiają się opcje:
-> Dynamic IP (via DHCP) wydaje mi się że to to bo ogółem w neti chyba ten system działa?
-> Static IP
-> ADSL Virtual Dial-Up
->L2tp
-> pptp
Wybrałem dynamic IP
potem wszystko jest tak:
SSID -> pentagram blabla
-> broadcast ssid: enable
bssid ....
chanel: 9
operating mode: mixed mode
chanel bandwitch 20/40
guard interval auto
mcs auto
recerve direction grant enable
extand chanel 5
aggregation msdu disable
POTEM jest SSID - secruity mode, biorę na razie disable
ŁACZE ....
No i w routerze wykrywa mi "new host 2" więc uważam właśnie że to te urządzenie
tak więc próboje podłączyć drugi komputer kablem i telefon wifi...
no i tu zaczyna się problem , nie wczytuje żadnych stron itd. ;/// czyli jakby blokuje coś w tym urządzeniu chyba?
może jakieś ip mace itd. ale ja już się na tym nie znam, może mam przesłać jakieś foto z tego okienka to mówcie bo inaczej niż aparatem mi się nie uda tego zrobić ;P
DO KOLEGI WYŻEJ : pentagram cerberus p6367 / http://image.ceneo.p...erus-p-6367.jpg
Dziękuje za zainteresowanie się moim problemem
  • 0

#5 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 14:57

tryb wisp czyli dostawa "ineternetu" przez wifi dalej sprzęt działa jako router czyli masz NAT itp. Na tv bedziesz miał internet ale brak dostepu do filmów na kompie np.
Adresy na WAN tego pentagrama i na LAN musza byc w innych podsieciach. Przykładowo jak LAN netiaspota masz z sieci 192.178.1.0 to Pentagrama ustaw w sieci 192.168.2.0
np IP netia spot 192.168.1.254
IP Pentagram 192.168.2.1
  • 1

#6 Roxex

Roxex
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 16:43

Bardzo bardzo dziękuje problem rozwiązany :)))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych