Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reset Routera-brak Internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 15:15

Hej, na wstepie napomknę, że jestem informatyczne dno także prosze o wyrozumiałość. :)

Sprawa wygląda tak: Dziś zresetowałem Router Netgear N150, niestety sprawiło to, że nie mam internetu zarówno na PC jak i na laptopie (Wi-Fi), gdy podlacze kabel z neta do laptopa to działa. Domyslam sie ze wszystkie dane zniknely, nie wiem gdzie jest plyta do tego routera, jest jakas mozliwie latwa droga do tego by ten internet był, posluchalem zlej rady i teraz mam, prosze o pomoc
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 14 marzec 2013 - 15:50

Płyta jest zbędna:

Wpisz w przeglądarce WWW:

http://www.routerlogin.net
albo
http://www.routerlogin.com.

login/hasło:

admin/admin
albo
admin/password
albo
admin/(puste pole)
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 15:58

No tak zrobiłem, i pojawiły się tam akies zaklady w styli Internet, Wireless itp itp, ale nie wiedziałem co mam tam zaznaczac, bo pojawiły się loginy hasła jakies adresy itp itd
  • 0

#4 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 14 marzec 2013 - 16:04

To ustawiaj po kolei:
Internet (WAN) - wybierasz typ sieci jaką masz, dynamiczne IP czy stałe, jak masz stałe IP to wpisujesz je.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#5 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 16:17

no tylko ze tego jest wiecej, a potem hasło login, bo mialem to przeciez zabezpieczone..czarna magia dla mnie
  • 0

#6 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 14 marzec 2013 - 16:42

Najpierw spraw żeby łącze było dzielone (LAN, WLAN) potem hasła (WLAN typ WPA2-TKIP, zmiana hasła dostępu do routera)
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#7 Gnacio

Gnacio
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 16:44

Od jakiego usługodawcy masz Internet?
Zrób może screena tego panelu od routera. Bedzie latwiej :)
I adresy IP, bramy, maski itp jak masz w umowie, albo czy adresy pobierane są z serwera DHCP.
Jezeli uslugodawca ma serwera DHCP i na routerze masz wlaczone DHCP to bedzie sie to ze soba gryzlo i tez nie bedzie dzialac.

Wpisz w cmd -> ping wp.pl i napisz czy laczy sie normlanie
  • 0

#8 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 16:56

Jeżeli chodzi o usługodawcę do jest prywatna sieć, żadna TP itp, po prostu osiedlowa LAN. Postaram się zrobić te screeny, tylko to zajmie. Te wszystkie IP, maski itp to dla mnie czarna magia, ale wiem, że jak mi robił jeden koles konfigurację routera to te wszystkie dane wzial, więc one są chyba stałe. Nie znam się na tym sory
  • 0

#9 Gnacio

Gnacio
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 17:09

Wpisz na laptopie cmd ->
ipconfig /all
I przepisz Adres IP, Maske, Brame, serwer dns, dhcp (jak jest).

Najprawdopodobniej uslugodawca nie ma serwera DHCP, wiec trzeba recznie ustawic
  • 0

#10 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 17:17

http://www.sendspace...61643a2112934/1

to mi sie pojawia jak wpisze w przegladarke 192.168.1.1

wszystkie rzeczy ktore wypisales spisalem
  • 0

#11 Gnacio

Gnacio
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 17:35

http://www.sendspace.pl/file/pic/af3986123e61643a2112934/1

to mi sie pojawia jak wpisze w przegladarke 192.168.1.1

wszystkie rzeczy ktore wypisales spisalem

Przeprowadz konfiguracje routera i podaj te dane co spisales. Serwer DNS mozesz podac od TPSA
dns1: 194.204.159.1
dns2: 194.204.152.34
  • 0

#12 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 17:37

Czyli mam znaczyć 1 kropkę czy którą?

Mam ci podac tutaj wszystkie te numery Ip?
  • 0

#13 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 18:37

ok, widze ze temat umarł ale dzieki za jakies wskazówki
  • 0

#14 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 20:52

co nie działa, jak działa naet bez routera, a z routerem nie i nic nie było ruszane to na 100 % dostawca daje IP, bo inaczej miałby cos wpisane na karcie. jakby maił cos wpisane na karcie i to samo po stronie WAN routera toby mu nic nie działało z routerem.
Sklonuj adres MAC karty sieciowej na której działa internet
W basic setting s masz na dole opcję Use Computer MAC Address zaznacz i zobacz
  • 0

#15 marqs

marqs
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 19:32

Udalo mi sie zainstalowac router i Internet mam na kablu na PC i laptopie, poprzednio tylko na laptopie, Wifi niby pisze ze ok ale niestety nie mam neta bezprzewodowo.kompletnie nie wiem juz co robic... niby ustawilem nowa nazwe haslo ale na moim laptopie jakby siec zostala zapamietana, bo laczac sie nie probuje prosic o haslo ani login...
  • 0

#16 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 11:23

To usun ta siec z dostepnym, odswiez ponownie iste sieci i połacz sie na nowo.
Niezle my ci piasalismy o konfiguracji a ty ten ruter miałes nie zainstalowany nawet. na przyszszłosc najpierw instalcja, kabelki do gniazd router do prądu, potem konfiguracja, odwrotnie nie przejdzie :)
  • 0

#17 techmag

techmag
  • Użytkownicy
  • 96 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 12:17

@dyl routera się nie instaluje, tylko konfiguruje ;) Jeżeli chodzi o sieć bezprzewodową to wejdź do Centrum Sieci i Udostępniania -> Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi (odnośnik po lewej stronie) i usuń wszystkie zapamiętane sieci. Następnie ponownie wyszukaj swoją sieć bezprzewodową wpisz hasło i login i zaznacz, żeby łączył się z nią automatycznie.
  • 0

#18 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 13:34

No nie wiem ja najpierw instaluje, w mysl zasady urządzenia elektryczne podłączone do prądu działają lepiej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych