Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z grafika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzmocik

Grzmocik
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 11:56

Witam.Niedawno zakupilem nowy komputer z plyta glowna ASRock A75M-HVB ze zintegrowana karta graficzna Radeon HD6450.Moj problem polega na tym ze monitor mam podlaczony przez wejscie D_Sub(VGA)i jak wchodze w menadzera urzadzenie pokazuje mi ze jest podlaczona standardowa karta graficzna VGA a jak zainstaluje sterowniki VGA z plytki dolaczonej do plyty glownej monitor wyswietla brak sygnalu.Moje pytanie jest takie.Czy jak zainstaluje sterowniki do karty HD musze podlaczyc monitor przez HDMI??
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 14 marzec 2013 - 13:22

Ponowne rozruchy komputera nic nie dają? Ekrany startowe Ci się pojawiają na monitorze podłączonym przez Dsub? Masz możliwość podłączenia przez HDMI?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 Grzmocik

Grzmocik
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 13:45

Mam mozliwosc podlaczenie przez HDMI ale tylko w komputerze.Monitor ma tylko wyjscie D-SUB.Podejrzewam ze musze miec monitor z HDMI
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 14 marzec 2013 - 14:22

Ale, gdy monitor masz podłączony przez DSub, to podczas uruchamiania komputera widać jakieś komunikaty na ekranie, tak? Jeżeli tak, to problem leży gdzieś w ustawieniach domyślnego wyjścia wideo (choć byłoby to trochę dziwne).

EDIT: Chyba, że rozdzielczość ekranu po zainstalowaniu sterownika wykracza poza zakres obsługiwanych przez monitor, dlatego ten nie jest w stanie wyświetlić obrazu (co też by było bardzo dziwne).
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 Grzmocik

Grzmocik
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 14:27

Nie ma zadnego komunikatu.Windows odpala sie standardowo.Mam jeszcze jedna propozycje.poprostu jak instaluje sterowniki HD to wyjscie D-SUB przestaje byc aktywne i przechodzi na HDMI a ja nie mam mozliwosci sprawdzic czy po podlaczenie przez HDMI komp dziala
  • 0

#6 stasiu_12

stasiu_12
  • Użytkownicy
  • 119 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 14:48

jak ci sie pokazuje jakis komunikat to pokaz

pozdro.
Michal Stasiowski
  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 15:56

Jeśli chodzi o sterowniki: Wyświetlenie w Menedżerze urządzeń "Standardowa karta graficzna VGA" to brak zainstalowanego sterownika do karty.
Czyli sterownik, który chciałeś zainstalować się nie zainstalował. Przy instalacji sterownika wyskakuje jakiś błąd?

Proponuje pobrać najnowsze sterowniki ze strony AMD, uruchomić tryb awaryjny, odinstalować "Standardowa karta graficzna VGA" i zainstalować sterownik pobrany wcześniej.
Uruchomić komputer.
  • 0

#8 Grzmocik

Grzmocik
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 16:05

Jak instaluje sterowniki do karty HD nie ma zadnego komunikatu.wszystko przebiega dobrze i jak juz sie zainstaluje i jest FINISH to to jak to przycisne nagle monitor przechodzi w stan czuwania tzn monitor jest podswietlony na czarno i wtedy podejrzewam ze jak bym przelaczyl monitor z D-Sub na HDMI to chyba by dzialalo ale nie mam monitora ani telewizora z wejsciem HDMI
  • 0

#9 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 14 marzec 2013 - 20:41

W EFI masz jakieś opcje związane ze zintegrowaną kartą graficzną?

EDIT: Jaki masz dokładnie model CPU?

Wyczytałem jeszcze, że update EFI może pomóc.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#10 Grzmocik

Grzmocik
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 22:29

Podam wam link do aukcji allegro.Dokladnie taki sam komputer zakupilem http://allegro.pl/su...2958014276.html . Podalem zly model grafiki.Ten z aukcji jest prawidlowy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych