Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z włączeniem komputera, brak sygnałów bios.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikołaj

Mikołaj
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 15:52

Witam,
Bez zbytniego rozpisywania się streszczę wam moją sytuacje, otóż niedawno brat postanowił wymienić kartę graficzną co za tym idzie wymienił też zasilacz. Po podłączeniu nie ma sygnału bios tz. ''beep'' wszystkie wentylatory pracują ale na monitorze jest brak sygnału. Sprawdzaliśmy czy wszystko bdz działać na starych podzespołach i niestety okazało się, że problem jest ten sam. Po wyjęciu kości RAM i włączeniu komputera pojawiają się 3 jednosekundowe dźwięki, następuję ok. 3 sekundowa przerwa po czym dzwięki się powtarzają. Wiecie może w czym tkwi problem ? Mam wielką nadzieję, że nie uszkodziliśmy przypadkiem płyty głównej. Byłbym wdzięczny za szybką pomoc. pozdrawiam ;)

ATI Readeon 5830
ATX Power Supply / 450 Watt Corsair
Intel DH55TC Media series
W83627DHG-A <-- jest to napis widniejący na chipset, nie wiem czy to się przyda ale wolałem podać.
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 12 marzec 2013 - 16:18

Komputer bez pamięci RAM nigdy się nie uruchomi.
Zasilanie karty graficznej (2x6pin), CPU, podłączone ?
Zasilacz jaki powinien być do tej grafy to minimum 500W.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 Mikołaj

Mikołaj
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 16:24

Komputer bez pamięci RAM nigdy się nie uruchomi.
Zasilanie karty graficznej (2x6pin), CPU, podłączone ?
Zasilacz jaki powinien być do tej grafy to minimum 500W.



Wiem, że sie nie uruchomi ale przynajmniej można dzięki temu wykluczyć ewentualne usterki ram'u. Poczytaj o tym zasilaczu.. faktycznie jest 450w ale działa bardzo wydajnie (kumpel brata jest dość ogarnięty jeśli o to chodzi i zasilacz jest ok bo sam go wybierał) Poza tym to nie wina nowej karty i zasilacza bo po podlączeniu starych podzespołów problem jest ten sam.
  • 0

#4 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 12 marzec 2013 - 16:36

Wiem, że sie nie uruchomi ale przynajmniej można dzięki temu wykluczyć ewentualne usterki ram'u

Płyta główna nie musi wydawać dźwięku kiedy RAM jest uszkodzony. Sprawdzone.

Nie odpowiedziałeś czy "Zasilanie karty graficznej (2x6pin), CPU, podłączone ?"
Ta płyta ma zintegrowaną karte graficzną więc wyjmij dodatkową (oczywiście jeżeli masz procka z GPU - nie napisałeś jaki masz), wsadź 1 kość RAM, odłącz dyski i napędy, zresetuj BIOS (wszystko przy odłączonym zasilaniu).
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#5 Mikołaj

Mikołaj
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 16:42

Płyta główna nie musi wydawać dźwięku kiedy RAM jest uszkodzony. Sprawdzone.

Nie odpowiedziałeś czy "Zasilanie karty graficznej (2x6pin), CPU, podłączone ?"
Ta płyta ma zintegrowaną karte graficzną więc wyjmij dodatkową (oczywiście jeżeli masz procka z GPU - nie napisałeś jaki masz), wsadź 1 kość RAM, odłącz dyski i napędy, zresetuj BIOS (wszystko przy odłączonym zasilaniu).


wszystko podłączone, procek i3. Biosu jeszcze nie resetowałem. Sprawdze jak bdz po resecie i się odezwę ;)
  • 0

#6 Mikołaj

Mikołaj
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 17:25

wszystko podłączone, procek i3. Biosu jeszcze nie resetowałem. Sprawdze jak bdz po resecie i się odezwę ;)


Po zresetowaniu bios'a komputer nadal nie działa.
  • 0

#7 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 18:09

jak widac masz dostęp do internetu, więc:
sprawdź jaki masz bios (ami/phoenix/inny) - ew. sprawdź na stronie producenta płyty głównej
odsłuchaj dokładnie bipnięcia
www.goo.... zapytaj: biost post sygnalizacja [ami?/phoenix] i zinterpretuj bipnięcia
być może w instrukcji do płyty głównej będziesz miał info, co bios na twojej płycie głównej sygnalizauje i jak.
  • 0

#8 stasiu_12

stasiu_12
  • Użytkownicy
  • 119 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 19:22

podlacz ramy i sprawdz pamiec ROM

pozdro.
Michal Stasiowski
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych