Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzyskiwanie danych z dysku "po przejściach" :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MARRS7

MARRS7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 marzec 2013 - 20:14

Witam wszystkich.
Na początku chciałbym zaznaczyć, że problem próbuję rozwiązać od tygodnia, przekopując internet w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu. Piszę na forum już w ostateczności, skończyły mi się już źródła informacji :). Sytuacja wygląda tak, chciałem zrobić bootowalnego pendrive z windows XP. Zabrałem się za to poprzez narzędzie disk part. Wyczyściłem partycje i informacje zapisane w MBR i GPT komendą "clean". Stworzyłem partycję główną komendą „create partition primary”, oznaczyłem partycję jako aktywną - komenda „active”, i rozpocząłem formatowanie komendą "„format fs=fat32 quick”". W tym momencie gdy diskpart sformatował 1% zorientowałem się, że popełniłem pierwszy straszny bład. Nie mam pojęcia jak to się stało, musiałem się pomylić przy wyborze dysku, ale te wszystkie operacje zamiast na 8gb pendrive diskpart wykonał na moim 500gb dysku zewnętrznym. Wyłączyłem diskpart (sformatował 1%). I po odłączeniu i podłączeniu dysku system wykrył go jako dysk z formatem plików RAW. Szukałem sposobów w internecie jak odzyskać z takiego dysku dane, ale niestety się nie udało. Pomyślałem, że może uda się odzyskać dane programem GetDataBack for NTFS. I w tym momencie popełniłem być może mój drugi błąd, ponieważ sformatowałem go (szybkie formatowanie) do formatu plików NTFS. Reasumując mam teraz dysk 500gb (NFTS format plików), prawidłowo wykrywany przez system, nic na niego nie nagrywałem od tamtego czasu, ale programy GetDataBack for NTFS, for Fat nawet próbowałem, Recuva, PC Inspector File Recovery, EasyRecovery Professional, nie wykrywają tak żadnych plików tylko kilka bad sectorów. Czy jest jakaś możliwość odzyskania danych z tego dysku?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 marzec 2013 - 21:08

Wyłączyłem diskpart (sformatował 1%). I po odłączeniu i podłączeniu dysku system wykrył go jako dysk z formatem plików RAW.

Tutaj można byłoby jeszcze użyć Ubuntu w wersji testowej i spróbować skopiować pliki, jeśli byłaby taka możliwość.

Obecnie możesz spróbować programu DMDE lub R-Studio lub TestDisc i odzyskać dane.
Jeśli to nic nie pomoże to możesz oddać dysk do serwisu, który zajmuje się odzyskiwaniem danych, bo sam raczej za wiele nie zdziałasz.
  • 0

#3 stasiu_12

stasiu_12
  • Użytkownicy
  • 119 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 19:50

Jesli chodzi odzyskiwanie systemu to Polecam Ci PC Inspector File
Recovery.Krótki opis o nim: http://
www.cdrinfo.pl/artykuly/datarecovery/
strona5.php

pozdro.
Michal Stasiowski
  • 0

#4 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 20:55

@up, za dużo enterów.

Do autora:
Ja zazwyczaj działam programem PC Inspector File Recovery, ale widzę że już próbowałeś.
Generalnie jeśli sformatowałeś partycję to się nic takiego nie stało. Wcześniej systemem plików też było NTFS?

Wiem, że się uparłem ale spróbuj jeszcze raz programem PC Inspector File Recovery. Tu masz poradnik how to, nie rób szybkich skanów tylko dokładne. 500 GB może potrwać nawet kilka godzinek.
Jakbyś miał pytania - pisz.
  • 0

Dołączona grafika


#5 MARRS7

MARRS7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 01:34

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Testowałem program R-Studio. Znajduje wiele plików, dwa razy skanowałem nim dysk i problem jest taki, że raz wykrył około 70 000 plików, a raz około 50 000 plików. Dysk jest w zewnętrznej obudowie i przez 15% skanowania świeci się czerwona dioda, później gaśnie i znajduje tyle plików ile znalał do tego momentu i do końca skanowania nowe pliki nie są wykrywane, tylko wyrzuca jakieś błędy. PC Inspector File Recovery, także ponownie przetestowałem i muszę się przyznać do błędu, robiłem szybkie skanowanie. Gdy zrobiłem nim dokłądne wykrył dużą ilość plików, ale ich nie wyświetlił, wyskoczł jakiś błąd. "Wcześniej systemem plików też było NTFS?" tak mi się wydaję, na 95%.
  • 0

#6 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 21 marzec 2013 - 09:22

Spróbuj jeszcze Pandora Recovery.

I najlepiej by było, jakby udało Ci się przepiąć dysk bezpośrednio pod komputer, bez pośredników typu USB.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych