Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z formatowanie dysku twardego Seagate Barracuda 7200


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fr4nk93

Fr4nk93
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 18:23

Witam! Moj problem polega na tym iz nie mam juz 'pomyslu' jak sformatowac moj dysk. Wiem ze jest to dysk SATA a takie dyski z polaczenie ze stara plyta glowna trzeba skomplikowanie formatowac(Moja plyta glowna to ASUS K8V-X).
Probowalem juz wszystkich znanych mi sposobow: Wylaczenie opcji RAID w biosie, instalowanie windowsa XP z SP3 (nie ma zadnego rezultatu, dalej nie wykrywa dysku), Zgranie na dyskietke sterownikow RAID do mojej plyty glownej(z CD dolaczonego to plyty glownej)+ F6 podczas instalacji i dalej nic =/(niby skopiowalo sterowniki ale podczas kopiowania plikow instalatora XP wyskakuje blad ze nie znalazlo pliku viasraid.sys i podobnych, a to sa wlasnie te sterowniki, nacisnalem ESC aby pominac plik, ok pominelo bez problemu i kopiowalo dalej, po restarcie gdy trzeba zainstalowac XP wyskakuje blue screen cos tam ze nie wykryto dysku). Probowalem nawet formatowac u kumpla, wszystko ok sformatowalo (on ma nowsza plyte glowna dlatego nie wymagalo sterownikow), przychodze do domu podlaczam dysk i... blue screen ze nie wykryto dysku, no to pomyslalem ze zainstaluje i kumpla sterowniki do mojej plyty glownej ale sie nie dalo...jakis blad ze nie aplikacja nie jest zgodna z win32 cos takiego(sciagalismy nowe i to samo). Prosze pomozcie mi juz nie wiem jak mam sformatowac, teraz pisze z linuxa ubuntu, ale linux mi nie odpowiada i wole XP.
pozdro
  • 0


#2 mcfly102

mcfly102
  • Użytkownicy
  • 51 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 20:30

Moim zdaniem jeżeli u kolegi nie było żadnego błędu to nie wina dysku jeżeli po przyjściu od kolegi z dyskiem wyskoczył blue screen to może wina ram?? spróbuj włożyć ramy w inne sloty jeżeli nic nie pomoże nowa płyta główna i problem rozwiązany ;D
  • 0

#3 Fr4nk93

Fr4nk93
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 20:50

hmm zmienilem slota ram'u i problem jest nadal. moim zdaniem to wina sterow do plyty glownej...przy instalacji klikam F6 i instaluje stery dla tej plyty z dyskietki ale potem dodatkowo chce to jeszcze instalator skopiowac nie wiem po co i nie umie tego znalezc;/. Moze zmienie dysk na IDE w biosie tylko nie znalazlem dotychczas takiej opcji..moze moglbys mi pomoc? Moja plyta asus k8v-x
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych