Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Internet jest wolny na nowym komputerze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszenko1

lukaszenko1
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 00:51

Witam.
Szukam przyczyny mojego problemu: na starym komputerze z WinXP internet działa bardzo dobrze. Jednak że komputer jest dosyć stary postanowiłem kupić nowy. Na Windowsie 8. Przy zainstalowaniu sterownika do adaptera kompatybilnego z Win8 internet działa, lecz działa on dosyć słabo. To znaczy, że jest wolny, filmy ładują się długo, w grach jest ping. Postanowiłem podłączyć stary komputer ponownie - internet działa jak marzenie. Znów podłączam do starego, przez chwilkę było CAŁKIEM w porządku, lecz zaraz się posypało i znów prędkość zmalała. Skanowałem Kasperskim i Malewarebytes Anti-Maleware - wirusów brak. Ustawiłem zasilanie na maksymalną wydajność. Wyłączyłem aktualizacje automatyczne w Windows Update (wybieram kiedy ściągnąć i zainstalować). Zaporę kiedyś też wyłączałem. Nadal nic. Co może być tego przyczyną? Muszę dać jakieś logi? Jeżeli tak to jakie?
  • 0


#2 Tiritto

Tiritto
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 02:44

Łączysz się kablem czy poprzez wifi? Sterownik jest prosto od producenta? System zaktualizowany? Przeglądarka ta sama?
  • 0

#3 lukaszenko1

lukaszenko1
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 13:20

Wifi adapterem z routera z innego komputera, sterownik od producenta, Windows Updated, Mozilla Firefox newest ver. (ta sama co jest na starym komputerze)
  • 0

#4 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 03 marzec 2013 - 13:27

Wifi adapterem z routera z innego komputera,


Masło maślane.

Oba kompy podłączone są do routera, (podaj markę i model)
Stary podłączony ...... JAK ? kablem ? tym samym adapterem WiFi ?
Nowy za pomocą WiFi Adaptera (podaj markę i model)
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#5 lukaszenko1

lukaszenko1
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 13:43

Na dole jest jeden komputer, pod który jest podłączony router. Do mojego komputera na górze mam podłączony adapter. Teraz zakupiłem nowy komputer na górę. Lecz prędkość internetu jest niezadowalająca. Adapter to TP-Link TL-WN722N. Na starym komputerze sterowniki miałem z płyty dołączonej do adaptera. Na nowy komputer ściągnąłem sterownik z strony TP-Link. Adapter jest na USB. Router jest to TP-Link TD-W89016G. Chcę korzystać z tego samego adaptera.
  • 0

#6 Aryhil

Aryhil
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 19:16

Witam. Mam ten sam problem. Podłączyłem adapter, poźniej kablem ale bez zmian. Internet na lapku mam 4mb a na kompie 1mb. Komputer nowy, win 7
  • 0

#7 lukaszenko1

lukaszenko1
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 14:25

U mnie problemem był sterownik beta do W8. Sterownik beta ssie. Zainstalowałem siódemkę i normalny sterownik i wszystko śmiga.
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 14:43

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych