Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyrywanie kabla.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Avuzz

Avuzz
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2013 - 20:30

Witam! Chciałem sie zapytać profesjonalistów czy wyrywanie kabla wielokrotnie gdy komputer jest wyłączony jest szkodliwe .Czy to mu szkodzi w jakiś sposób?
P.S nie wiem czy pisze w dobrym temacie.
  • 0


#2 Formulao

Formulao
  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 23 luty 2013 - 21:19

Na takim nagłym odcinaniu zasilania do komputera jest szkodliwe dla zasilacza. Zasilacz może wcześniej się zepsuć. Po niekąt szkodliwe to jest też dla innych podzespołów ale najbardziej dla zasilacza.
  • 0

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 23 luty 2013 - 21:26

Jeśli dysk twardy odczytuje dane w momencie odłączenia zasilania, może to doprowadzić do straty danych, w skrajnych przypadkach - zepsucia dysku.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 Avuzz

Avuzz
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2013 - 21:29

Dzieki za info. A moze wiesz jeszcze czy cichutkie piszczenie monitora LG flatron ips224 gdy jest wyłączony i nie wzywany jest normalne? A gdy go odepne od prądu to przez jakieś 5-10 sec sie utrzymuje a potem już tego nie ma. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli ze to normalne ale wole sie upewnić .

Na takim nagłym odcinaniu zasilania do komputera jest szkodliwe dla zasilacza. Zasilacz może wcześniej się zepsuć. Po niekąt szkodliwe to jest też dla innych podzespołów ale najbardziej dla zasilacza.


www.formula-one.com.pl


  • 0

#5 Avuzz

Avuzz
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2013 - 21:33

A czy każde z osobna wyrwanie kabla osłabia stopniowo wydajność komputera?
  • 0

#6 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 23 luty 2013 - 21:47

prawdopodobnie słyszysz jeden z elementów zasilacza impulsowego monitora - teoretycznie może się wcześniej uszkodzić, praktycznie wszystkie piszczące, z którymi miałem styczność, zostały wymienione przez właścicieli na inne - nie uszkodziły się, ale pisk właścicielom jednak dokuczał. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych