Skocz do zawartości


Zdjęcie

oznaczenia plusa i minusa na kablach z obudowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LOLUSPAK

LOLUSPAK
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 21 luty 2013 - 20:15

wiatm zakupiłem sobie obudowę gladius m40 ale mam problem z podłączeniem panela przedniego do płyty nie wiem który to jest + na hdd led a który minus maja oznaczone po jednej stronie trujkacikiem małym i nie wiem czy to plus czy minus?
prosze o pomoc .
dziekuje
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 21 luty 2013 - 20:19

Kolor to plus, biały to minus.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 LOLUSPAK

LOLUSPAK
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 21 luty 2013 - 20:59

obydwa kable sa czarne tylko na jednym jest przerywana biała linia a na drugim cały czarny
  • 0

#4 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 21 luty 2013 - 21:11

W takim razie przerywany biały to minus.
Ja rozumiem gdyby trzeba było podpinać prostownik pod akumulator, bo złe podpięcie mogłoby grozić eksplozją.
A w tym wypadku (podpinania Front Panelu) złe podpięcie kompletnie niczym nie grozi, dioda się nie zaświeci, przycisk nie zadziała i nic więcej, płyty tym nie uszkodzisz.

Z tego co wiem, to dopiero podpięcie USB 3.0 i 2.0 z jednego kabla grozi uszkodzeniem płyty. Ale producenci naklejają kartkę z opisem po ang, żeby nie podpinać jednocześnie obu przewodów.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#5 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 22 luty 2013 - 17:30

[...]
A w tym wypadku (podpinania Front Panelu) złe podpięcie kompletnie niczym nie grozi, dioda się nie zaświeci, przycisk nie zadziała i nic więcej, płyty tym nie uszkodzisz.
[...]

Akurat w wypadku przycisków nie ma najmniejszego znaczenia, czy podepniemy plus do minusa itp., ponieważ ich jedynym zadaniem jest zamknięcie obiegu między dwoma pinami, więc na upartego komputer można uruchamiać zwierając odpowiednie piny śrubokrętem. Ale poza tym wszystko się zgadza.
  • 0

#6 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 22 luty 2013 - 18:06

Jeśli dioda się nie będzie palić, to ją odwróć i tyle.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#7 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 28 marzec 2023 - 17:58

W sumie są to oczywiście niezwykle ważne kwestie, ale ja chcę jeszcze dodać, że jak dla mnie bardzo istotnym było to aby wiedzieć także jak de facto kupić akumulator za zamówienie w sieci. Zachęcam każdego aby zapoznał się z wpisem https://joblife.pl/w...wienie-w-sieci/ gdyż to właśnie tam bardzo dobrze o tym napisano.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych