Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak adresu MAC i BRAMKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 puma9991

puma9991
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 18 luty 2013 - 16:01

Po wejściu w szczegóły mojej sieci wyskakuje mi to okno.Chcę podłączyć się kablem pod telewizor i muszę wpisać adres fizyczny i bramkę,a tego tu nie ma,co zrobić żeby to gdzieś znalezc.Proszę o pomoc.Jestem zielona.
Sufiks DNS konkretnego połączenia:
Opis: Połączenie szerokopasmowe
Adres fizyczny: ‎
DHCP włączone: Nie
Adres IPv4: 000.000.00.000
Maska podsieci IPv4: 000.000.000.000
Brama domyślna IPv4:
Serwery DNS IPv4: 00.000.000.000, 00.000.000.000
Serwer WINS IPv4:
System NetBIOS przez TCP/IP włączony: Nie
Interesuje mnie też DHCP oraz System NetBIOS są wyłączone.Pozostałe pozycje mam ,ale wpisałam 0.
  • 0


#2 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 18 luty 2013 - 20:08

z drugiej strony do czego podłaczony kabel, jakis router,dem swith, jaki?
  • 0

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 18 luty 2013 - 21:32

ustaw DHCP - ON/1, uruchom tv ponownie i zrób diagnostykę sieci w tv (producent/model?)
jeżeli nie zadziała napisz:
- telewizor podłączasz skrętką, która z drugiej strony jest wpięta w... ?
- chesz uzyskać dostęp z PC do telewizora czy z telewizora do netu?
opisz w miarę dokładnie w jakiej postaci dociera do ciebie sieć i co się z nią dzieje (modem telefoniczny/kablowy(ew. model?)/ skrętka od operatora, czy masz swój router (model?), itp.
będzie łatwiej.
  • 0

#4 puma9991

puma9991
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2013 - 16:23

ustaw DHCP - ON/1, uruchom tv ponownie i zrób diagnostykę sieci w tv (producent/model?)
jeżeli nie zadziała napisz:
- telewizor podłączasz skrętką, która z drugiej strony jest wpięta w... ?
- chesz uzyskać dostęp z PC do telewizora czy z telewizora do netu?
opisz w miarę dokładnie w jakiej postaci dociera do ciebie sieć i co się z nią dzieje (modem telefoniczny/kablowy(ew. model?)/ skrętka od operatora, czy masz swój router (model?), itp.
będzie łatwiej.

Mam internet radiowy z netii,modem+switch+komputer.Chcę puścić 2 kablem od switcha net do telewizora Samsung ue40es5500.Telewizor z automatu nie znajduje sieci,ręcznie wpisuję powyższe dane-IP,MASKA PODSIECI,BRAMA,SERWER DNS ale telewizor je odrzuca ,dzwoniłam do serwisu i powiedzieli mi ,że muszę wpisać dane z sieci domowej ale ja już nic nie wiem-gdzie mam to znalezć.Pomóżcie krok po kroku jak to wykonać ,jak dodoać telewizor do sieci domowej?Dodam tylko,że jak podłączam 2 komp,internet odnajduje bez problemu wpisuje hasło i jest OK-też przez tego samego switcha.
Bramy nie wpisuję bo nie mam,jak dzwoniłam do netii to mi jakiś nr.podali ale i tak nie przyjmuje z informacją ,że ip jest błędne.
  • 0

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 19 luty 2013 - 22:29

problem jest w konfiguracji
masz switch zamiast routera.
switch zestawia połączenia pomiedzy urządzeniami o różnych ip. jest przezroczysty.
router będzie "rozdzielaczem" internetu. ze strony wan będzie widoczny jako jedno urządzenie, od strony lan możesz podłączyć >1.
od strony lan może być wi-fi/lan(skrętka). w routerze zapewnie będzie domyślnie uruchomiona serwer z usługą dhcp, przydzielającą unikalne ip urządzeniom w twojej podsieci (będą inne niż twoje ip w netii).
każde z urządzeń będzie miało unikalne ip (będą mogły się ze sobą komunikować) i być widziane przez modem netii jako jedno urządzenie.
w obecnej konfiguracji switch nie ma większego sensu. możesz go wypiąć. i podpinać do modemu skrętkę od pc lub tv. w takim przypadku klonujesz ustawienia sieci z pc na tv. o ile netia nie stosuje filtrowania po MAC powinno działać tyle, że router można kupić za sensowne pieniądze, a funkcjonalność PC i tv w podsieci się zwiększą (można np. uruchomic na pc serwer dlna i udostępniać tv zasoby z pc)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych