Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak urządzenia wyjściowego audio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 15 luty 2013 - 22:53

Witam,
wczoraj nagle „znikł” mi dźwięk z komputera i pojawił się komunikat o braku zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio (na ikonie dźwięku na pasku). Zgodnie z wskazówkami z innych for ściągnęłam driver easy, który pokazał, że brakuje NVIDIA High Definition Audio. Po ściągnięciu sterownika okazało się, że nie można go zainstalować, bo już istnieje. Odinstalowałam i zainstalowałam sterowniki ponownie, ale dźwięku dalej nie ma. Kliknięcie na czerwony krzyżyk na ikonie dźwięku na pasku powoduje, że włącza się narzędzie rozwiązywania problemów podające komunikat, że nie można rozwiązać problemu. Menedżer urządzeń nie pokazuje żadnych wykrzykników. Proszę o sugestie, co robić.
Podaję informacje o sprzęcie
Lenovo IdeaPad Y550, Microsoft Windows 7 (32 bit), Płyta glówna: Lenovo KIWB1, Procesor: Intel ® Core ™2 Duo CPU Karta dźwiękowa: NVIDIA High Definition Audio, Identyfikator sprzętu HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_000A&SUBSYS_10DE0101&REV_1001
Pozdrawiam
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 luty 2013 - 23:05

Na sam początek odinstaluj wszystkie sterowniki od Audio z Menedżera urządzeń i Dodaj/Usuń Program.
Wejdź na stronę: http://support.lenov...s/default.page?
Wpisz IdeaPad Y550 i wybierz to samo z wyszukanych opcji > wybierz system > zakładka Audio.
  • 0

#3 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 15 luty 2013 - 23:42

Dziękuję za odpowiedź. Zastosowałam się do wskazówek, niestety nie pomogło:(
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale pojawiło mi się teraz, coś czego nie było - w opcji dzwięk przy zakładce odtwarzaniu wyświetlają się 4 takie same komunikaty:
(Cyfrowe Urządzenie HDMI) urządzenie zgodne ze stadnardem High Definition Audio - nie podłączone.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 luty 2013 - 23:45

Pokaż screena z Menedżera urządzeń i Dodaj/Usuń programy.
  • 0

#5 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 16 luty 2013 - 09:33

Pokaż screena z Menedżera urządzeń i Dodaj/Usuń programy.

Załączam pliki
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 luty 2013 - 11:08

Na sam początek pobierz ten sterownik na pulpit: http://download.leno...IN7AUD15WW5.exe
Wyłącz całkowicie neta - tak, aby po odinstalowaniu sterownik nie pobrał się automatycznie.
Wejdź w tryb awaryjny, następnie w Menedżer urządzeń i odinstaluj wszystkie "Urządzenie zgodne ze..."
Uruchom komputer w trybie normalnym i zainstaluj sterownik, który pobrałaś na samym początku.
Uruchom ponownie komputer - sprawdź jak wygląda sprawa w Menedżerze urządzeń i czy jest dźwięk.
  • 0

#7 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 16 luty 2013 - 13:16

Na sam początek pobierz ten sterownik na pulpit: http://download.leno...IN7AUD15WW5.exe
Wyłącz całkowicie neta - tak, aby po odinstalowaniu sterownik nie pobrał się automatycznie.
Wejdź w tryb awaryjny, następnie w Menedżer urządzeń i odinstaluj wszystkie "Urządzenie zgodne ze..."
Uruchom komputer w trybie normalnym i zainstaluj sterownik, który pobrałaś na samym początku.
Uruchom ponownie komputer - sprawdź jak wygląda sprawa w Menedżerze urządzeń i czy jest dźwięk.


Zrobiłam tak, jak pisałeś, usunęłam w trybie awaryjnym, niestety po uruchomieniu komputera w trybie normlanym, mimo braku neta, następuje automatyczna instalacja sterowników z systemu (załączam plik). Nie wiem jak ją zatrzymać, albo pozbyć się tamtych sterowników.
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 luty 2013 - 15:16

A po usunięciu wszystkich "Urządzenie zgodne ze..." i po uruchomieniu systemu masz teraz tylko jedno?
Jeśli tak to spróbuj odinstalować to w trybie normalnym i zainstalować ten sterownik co podałem wyżej.
Lub zainstalować po prostu ten sterownik.

  • 0

#9 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 16 luty 2013 - 15:43

A po usunięciu wszystkich "Urządzenie zgodne ze..." i po uruchomieniu systemu masz teraz tylko jedno?
Jeśli tak to spróbuj odinstalować to w trybie normalnym i zainstalować ten sterownik co podałem wyżej.
Lub zainstalować po prostu ten sterownik.


Problem polega na tym, że nie da się ich usunąć tj. teoretycznie je odistalowuje, a w praktyce przy każdorazowym uruchomieniu komputera wgrywa od razu od nowa. Próbowałam instalować sterownik zarówno po ich usunięciu, jak i "nadpisać" na nie, ale nic to nie dało - dzwięk dalej nie działa.
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 luty 2013 - 16:04

Ale dzieje się tak ze wszystkimi czterema?
Przy instalacji sterownika masz jakieś błędy?

Spróbuj je odinstalować w trybie awaryjnym przez Menedżer urządzeń!
Sprawdź czy w Dodaj/Usuń programy nic nie zostało po sterownikach.
Zainstaluj ten sterownik co pobrałaś w poście wyżej do dźwięku.
Wszystko wykonaj w trybie awaryjnym.

Inne wyjście to użycie opcji przywracania system jeśli było to wczoraj: http://windows.micro...asked-questions
  • 0

#11 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 17 luty 2013 - 15:58

Ale dzieje się tak ze wszystkimi czterema?
Przy instalacji sterownika masz jakieś błędy?

Spróbuj je odinstalować w trybie awaryjnym przez Menedżer urządzeń!
Sprawdź czy w Dodaj/Usuń programy nic nie zostało po sterownikach.
Zainstaluj ten sterownik co pobrałaś w poście wyżej do dźwięku.
Wszystko wykonaj w trybie awaryjnym.

Inne wyjście to użycie opcji przywracania system jeśli było to wczoraj: http://windows.micro...asked-questions


Niestety dalej nie działa. Jakkolwiek bym nie próbowała usuwać sterowników i tak po ponownym uruchomieniu następuje ich automatyczna instalacja.
Przywracanie systemu również nie pomogło.
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 17 luty 2013 - 16:45

To pokaż jeszcze raz screena z Menedżer urządzeń i z innych ustawień dźwięku (Panel Sterowania)
Mam wybrane podstawowe urządzenie domyślne?

Jeszcze spróbuj tych sterowników: http://www.pcpitstop...tion~Audio.html
W tym przypadku wejdź w Menedżer urządzeń i kliknij Aktualizuj > Przeglądaj mój... > wybierz odpowiedni folder
Pobierz sterownik do swojego systemu.

Spróbuj też może programem Device Doctor
  • 0

#13 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 17 luty 2013 - 21:36

To pokaż jeszcze raz screena z Menedżer urządzeń i z innych ustawień dźwięku (Panel Sterowania)
Mam wybrane podstawowe urządzenie domyślne?

Jeszcze spróbuj tych sterowników: http://www.pcpitstop...tion~Audio.html
W tym przypadku wejdź w Menedżer urządzeń i kliknij Aktualizuj > Przeglądaj mój... > wybierz odpowiedni folder
Pobierz sterownik do swojego systemu.

Spróbuj też może programem Device Doctor

Załączam screeny (nie wiem czy o te chodziło). Generalnie widać postęp, bo sterowniki się zaktualizowały. Po przeskanowaniu Doctorem wyszło, że Realtek potrzebuje uaktualnienia. Niestety jakiekolwiek próby aktualizacji czy usunięcia i wgrania od początku kończyły się niepowodzeniem. Czasami po instalacji nie działo się nic, czasami wyskakiwał komentarz załaczony w screenie.
  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 17 luty 2013 - 21:43

Jak chcesz zainstalować sterownik Realtek tak masz go w Dodaj/Usuń programu. Pisałem wyżej, żeby go usunąć.
Usuń wszystko z Realtek Audio z Dodaj/Usuń programy i dopiero próbuj instalacji.
W Menedżerze urządzeń nic nie rób.
  • 0

#15 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 17 luty 2013 - 23:39

Jak chcesz zainstalować sterownik Realtek tak masz go w Dodaj/Usuń programu. Pisałem wyżej, żeby go usunąć.
Usuń wszystko z Realtek Audio z Dodaj/Usuń programy i dopiero próbuj instalacji.
W Menedżerze urządzeń nic nie rób.


Tylko, że ja już kilkukrotnie go usuwałam i dodawałam i nic.
  • 0

#16 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 luty 2013 - 11:55

Daj screena tak, aby było widać wszystko co masz zainstalowane z Dodaj/usuń programy, a nie tylko dolną część.
Menedżerze urządzeń masz już zainstalowaną kartę z Nvidii, ale z tego co parzyłem to masz też Realtek.
Na ostatnim screenie w poście #13 ten sterownik instalowałaś z instalki ze strony producenta czy z programu Device Doctor?
Bo to wygląda na błąd jakbyś przed instalacją nie usunęła sterownika Realtek i proces jest włączony.
  • 0

#17 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 18 luty 2013 - 23:02

Daj screena tak, aby było widać wszystko co masz zainstalowane z Dodaj/usuń programy, a nie tylko dolną część.
Menedżerze urządzeń masz już zainstalowaną kartę z Nvidii, ale z tego co parzyłem to masz też Realtek.
Na ostatnim screenie w poście #13 ten sterownik instalowałaś z instalki ze strony producenta czy z programu Device Doctor?
Bo to wygląda na błąd jakbyś przed instalacją nie usunęła sterownika Realtek i proces jest włączony.


Device Doctor odesłał mnie do sterownika, który nie dał się zainstalować (byl dla Visty) stąd sciągnełam ze strony producenta.
Przed istalacją nowego, usuwalam stary i ponownie uruchamiałam komputer.
Załaczam screeny.
  • 0

#18 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 18 luty 2013 - 23:04

Device Doctor odesłał mnie do sterownika, który nie dał się zainstalować (byl dla Visty) stąd sciągnełam ze strony producenta.
Przed istalacją nowego, usuwalam stary i ponownie uruchamiałam komputer.
Załaczam screeny.

i następne

Załączone pliki

  • Załączony plik  7.png   14,11 KB   2 Ilość pobrań

  • 0

#19 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 luty 2013 - 23:15

Ciężki przypadek... :confused_:

Wrzuć mi jeszcze ten błąd co był przy Realtek, bo chyba skasowałaś tego screena - wklej na zapodaj - daj linka.
  • 0

#20 Bielka

Bielka
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 19 luty 2013 - 09:28

Ciężki przypadek... :confused_:

Wrzuć mi jeszcze ten błąd co był przy Realtek, bo chyba skasowałaś tego screena - wklej na zapodaj - daj linka.


Wiem i dziękuję Ci za pomoc i chęci.
Skasowałam, bo przekroczyłam rozmiar miejsca na załączniki.
Załączam screena.

Załączone pliki


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych