Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seagate Momentus 500 GB (7200, 16MB, Serial ATA/300)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Uczaj

Uczaj
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 luty 2013 - 08:37

Witam posiadam Laptopa Asus K50c ,nie dawno temu poleciał mi dysk twardy Seagate Momentus 5400.4 2,5 więc postanowiłem zakupić nowy dysk Seagate Momentus 500GB 7200, 16MB SATA 300.Dysk przyszedł więc zabrałem się do instalacji ,zworkę włożyłem aby była konfiguracja Serial ATA bez zworki jest Serial ATA/300 czyli sata 2 w pierwszym dysku również była zworka więc ustawiłem ją jak od początku ,ok wchodzę do biosu patrzę na początku w opcji IDE na pierwszym mastter slave widniej napis not install ale jak kliknę a potem wybiorę opcję auto to wykrywa dysk potem klikam na sleve i klikam auto to wykrywa mi DVD ok potem zapisuję bootowanie na pierwszy priorytet dvd i zachowuję resetuję się no i nie czyta płyty wyskakuje komunikat “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.Wchodzę ponownie do biosu na opcję IDE a tu znowu status na master i slave not install a wcześniej zapisywałem ustawienia jak by nie zapisywał to również w boot nie była by zaznaczona opcja napędu dvd ,wszelkie inne opcje zapiosuję.Spróbowałem podłączyć dysk bez zworki w tej sytuacji wykrywało mi dysk na Third IDE Master no i zawsze wykrywa ale niestety ciągle wskakuję mi komunikat “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.Czy tak zrobię czy inaczej nic nie pomaga ,proszę o waszą pomoc nie wiem może dysk jest nie kompatobilny czy co wcześniej był 5400 teraz 7200.Proszę o wasze rady
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 luty 2013 - 12:47

Wygląda to na to jakby BIOS nie zapisywał ustawień. Dysk jest widoczny w BIOS-ie?
Na samym początku do wymiany bateria BIOS-u.

EDIT: Można jeszcze spróbować aktualizacji BIOS-u.
  • 0

#3 Uczaj

Uczaj
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 luty 2013 - 12:54

Właśnie o to chodzi że wszystki inne ustawienia w biosie mi zapisuje tylko jak resetuje ponownie i wchodzę do biosu na IDE master not install , gdy kliknę na not innstall wybiorę opcję auto to wtedy widzi dysk i wyświetla jego parametry.Czy dysk może być nie kopmatobliny czy coś w tym rodzaju.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 luty 2013 - 14:11

Baterie do BIOS-u warto wymienić, jeśli dalej będzie to samo będzie można jedno z listy wykreślić, a na takiej jednej baterii nie zbankrutujesz.
Spróbuj jeszcze zrobić aktualizacje BIOS-u.
Co do tego niekompatybilności dysku na stronie producenta nic nie piszę, jedynie piszę jakiej pojemności laptop ma dysk (500GB).
Wydaje mi się czy jest to dysk 5400 czy 7200 to raczej nie ma znaczenia.
  • 0

#5 Uczaj

Uczaj
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 luty 2013 - 15:17

Jak mam zrobić aktualizację biosu jak nie mam systemu ?
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 luty 2013 - 16:27

Aktualizacja BIOS-u nie musi być wykonana z poziomu systemu.
Poczytaj w google instrukcje.
  • 0

#7 Uczaj

Uczaj
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 luty 2013 - 17:15

Co do aktualizacji biosu to w samym biosie jest bezpośrednio opcja Start Easy Flash program do aktualizacji tylko po lewej stronie do wybrania jest Drive A: B: ,jak wiadomo a to stacja dyskietek którą mój laptop nie posiada.Nagrałem filmik na youtube z problemem. Problem nagrany

Jeśli chodzi o baterie to styki są jakby przylutowane do baterii boję się że jak je oderwie i przytyknę do nowej baterii to nie będą się stykać

fota bateri fotka bateri
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 luty 2013 - 19:43

Kurde to laptop, zapomniałem, a więc baterii może nie ruszaj. :lol-sweat:
Spróbuj najpierw z tą aktualizacją BIOS, poczytaj przedtem w necie instrukcje jak to wykonać.
Jeśli masz dysk 5400 to spróbuj może wsadzić taki i zobacz co będzie się działo.
  • 0

#9 Uczaj

Uczaj
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 luty 2013 - 22:14

Niestety dysk 5400 jest trupem teraz mam dylemat czy oddać ten nowy dysk i zakupić 5400
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych