Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z reczna deinstalacja aviry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fogell

Fogell
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 12 luty 2013 - 19:18

Witam. Otoz mam pewien problem z reczna deinstalacja aviry. Wyczytalem na ich stronie jak mam odinstalowac recznie, bo przywracalem system, a nie przywraca to jakichs plikow xml. Mam errorcode 7 i ccplg.xml file missing. W kazdym razie chce po prostu usunac pliki recznie, ale potrzebuje do tego zgody administratora komputera (a ja nim jestem, to jedyne konto na tym komputerze od zawsze, mam wszystkie uprawnienia, jestem administratorem). Jak zrobic zeby avira uznala mnie za admina i pozwolila sie usunac?
Czy moze jakas inna prosta metoda usuniecia/deinstalacji?
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 12 luty 2013 - 19:39

Programy usuwa się za pomocą Dodaj/Usuń Programu lub jakiegoś inne programu np. Revo Uninstaller lub CCleaner.
Napisz coś więcej o swoim problemie.
  • 0

#3 dakarpl

dakarpl
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 12 luty 2013 - 20:14

Usuń z pomocą narzędzia Avira AntiVir Removal Tool http://www.avira.com...l-tool/product/

Druga opcja: http://www.geeksdesk...vira-antivirus/

Perfect uninstaller http://weblinks.qiwa...taller/download

( Wysłane z Samsung GPT-6200 za pomocą Tapatalk 2 )
  • 0

#4 Fogell

Fogell
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 13 luty 2013 - 14:40

Zaden perfect uninstaller nie zadzialal, ani remove tool. Ten pierwszy myslal, myslal, skanowal ponad godzine, wszystko ladnie, napisal ze usuniete, zrestartowalem komp, a niedzialajaca avira dalej sobie na komputerku jest. Remove tool poskanowal poskanowal... i tyle, nic nie zrobil.

Usuwanie przez panel sterowania nie dziala, bo juz tam na liscie nawet nie ma aviry.

Wyszukuje na dysku 'avira' wyswietla mi sie wynik jako program w panelu sterowania 'avira free antivirus', kiedy na to klikam wyswietla sie komunikat 'avira's CCPLG.XML file is missing. Please wait for the automatic Avira update'.

A jeszcze mam powiadomienie w tych wiadomosciach systemu 'wlacz avira deskop (wazne)' i kiedy klikam zeby to zrobic, to wyskakuje okienko setup 'setup could not determine the feature control file or was not able to read it correctly [errorcode 7]' - co doprowadzilo mnie do strony aviry i instrukcji z reczna deinstalacja, ktorej nie moge wykonac, jak juz wspomnialem czemu zakladajac temat.
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 13 luty 2013 - 18:31

Zaden perfect uninstaller nie zadzialal, ani remove tool. Ten pierwszy myslal, myslal, skanowal ponad godzine, wszystko ladnie, napisal ze usuniete, zrestartowalem komp, a niedzialajaca avira dalej sobie na komputerku jest. Remove tool poskanowal poskanowal... i tyle, nic nie zrobil.

Nie polecałem ani Perfect Uninstaller ani Remove Tool.

Usuwanie przez panel sterowania nie dziala, bo juz tam na liscie nawet nie ma aviry.

Nic kompletnie nie ma z Aviry? W tych programach też nic nie ma?

Wyszukuje na dysku 'avira' wyswietla mi sie wynik jako program w panelu sterowania 'avira free antivirus', kiedy na to klikam wyswietla sie komunikat 'avira's CCPLG.XML file is missing. Please wait for the automatic Avira update'.

Wygląda to na złe odinstalowanie programu, mam dwa sposoby.


1. Sposób:
a. Instalacja ponownie programu Avira, uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i odinstalowanie jej za pomocą programu Revo Uninstaller w trybie zaawansowanym.
b. Instalacja ponownie programu Avira, uruchomienie systemu w trybie awaryjnym.

Pliki programu musimy usunąć ręcznie: usuwamy zawartość wraz z folderem "C:\Program Files\Avira" oraz "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\" (Windows 2000/XP) lub "C:\ProgramData\" (Windows Vista / 7) i usuwamy folder "\Avira". Musimy odkryć ukryte pliki. Uruchamiamy narzędzie Avira RegistryCleaner i usuwamy klucze w rejestrze: klikamy w "Scan for keys", zaznaczamy wszystkie wykryte i je usuwamy klkając w button "Delete".

Avire należy zainstalować tam gdzie była zainstalowana za pierwszym razem!

2. Sposób:
Aktywowanie konta Super Administratora...
Start > Akcesoria > PPM na Wiersz polecenia > Uruchom jako administrator > wpisać Net user administrator /active:yes > ENTER
Wylogować się, zalogować na admina i usunąć wszystkie pliki z dysku C i innym lokalizacji - Avira, wylogować się i zalogować na stare konto
Sprawdzić czy jest coś jeszcze z Aviry, jeśli nie ma wejść w Wiersz polecenia tak jak wyżej i wpisać Net user administrator /active:no > ENTER

W tym sposobie w Dodaj/Usuń programy nie może znajdować się program AVIRA!


Na końcu w obu przypadkach użyć CCleaner - przeczyścić system i rejestr. Najpierw polecam pierwszy sposób w dwóch przypadkach.

  • 0

#6 Fogell

Fogell
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 15 luty 2013 - 12:17

Usunalbym to pierwszym sposobem, ale:

1. W program files nie ma juz aviry
2. w programdata przy probie usuniecia jest komunikat "potrzebujesz uprawnien do wykonania tej akcji. uzyskaj uprawnienia od administratora w celu wprowadzenia zmian w tym folderze". a tak jak mowie, to to ja jestem adminem i mam wszystkie uprawnienia, bo to jedyne konto na tym laptopie.
3. Wpisalem w uruchom: Net user administrator /active:yes, wylogowalem sie i nie bylo zadnego konta administratora zeby sie zalogowac, tylko moje.
4. Nie moge zainstalowac ponownie aviry, bo mam spybot search and destroy, ktory ma rowniez jakis blad, a nie moga razem pracowac (jak sie wlasnie dowiedzialem, to nie wiem jakim cudem do tej pory oba te programy dzialaly poprawnie...) taki komunikat jest o spybocie: message file c:\ program files (x86)\spybot\unins000.msg is missing. Please correct the problem or obtain a new copy of the program.
5. zainstalowalem revo uninstaller, ale wg niego nie mam na komputerze juz aviry...
6. po usunieciu spybota dzieki revo uninstaller probowalem jeszcze raz zainstalowac avire, ale oczywiscie errorcode 7, a potem info zebym recznie odinstalowal avire (bo setup sam chcial usunac to co jest na komputerze)
  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 luty 2013 - 13:23

W Dodaj/Usuń programy masz jeszcze Avirę i Spybota?
Na dysku C masz jeszcze jakieś pliki z Aviry lub Spybota?
Napisz jaki masz system.
  • 0

#8 Fogell

Fogell
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 15 luty 2013 - 15:35

Windows 7,laptop z lipca 2011 roku.
W dodaj/usun nie mam ani aviry ani spybota, natomiast w menu start -> szukaj programów: spybota nie wyszukuje, a avira jest w kategorii 'panel sterowania'.
Avira widnieje na dysku C w 'program files (x86)' i stad nie moge usunac, a w 'program files' jej nie ma. Co oznacza to x86?
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 luty 2013 - 16:17

Jeśli masz Windows 7 to super konto administratora powinno się uruchomić, więc widocznie coś źle robisz - spróbuj jeszcze raz.
Przy tym koncie raczej bez problemu usunąłbyś resztę plików.
86x, czyli zainstalowane programy na Windows 32-bit
Spróbuj może jeszcze te pliki przejąć na własność http://technet.micro...v=ws.10%29.aspx
A w trybie awaryjnym nie da się ich usunąć?
  • 0

#10 Fogell

Fogell
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 16 luty 2013 - 10:48

W trybie awaryjnym rzeczywiscie udalo sie wszystko usunac z komputera i po wpisaniu w wyszukiwarce 'avira' nic sie nie wyswietlilo - myslalem ze sie udalo. Jednak po wejsciu w zwykly tryb i wyszukaniu, pojawia sie nadal avira z tym ze nie ma juz swojej ikonki tylko ikonke bialej kartki i po kliknieciu jest napisane 'nie mozna odnalezc aplikacji'. Nie mam tez juz czego przejac na wlasnosc, bo w zadnej lokalizacji nie ma tej aviry mimo to. Usunalem ja ze wszystkich miejsc, to program files, profram files (x86), program data........... Nie moge tez zainstalowac ponownie aviry, bo caly czas jest ten sam problem co do tej pory 'odinstaluj recznie!'
  • 0

#11 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 luty 2013 - 11:28

Tak jak pisałem w poście #5 miałeś od razu usunąć to przez tryb awaryjny, ale jak widać nie przeczytałeś tego albo zrobiłeś po swojemu.
Teraz być może zostało coś jeszcze w rejestrze, próbowałeś użyć programu CCleaner? - jeśli nie to użyj.
Używałeś narzędzia Avira RegistryCleaner?

Spróbuj jeszcze tak:
Ściągnij program: http://www.bleepingc...oad/blitzblank/ > wklej w Script:

DeleteFolder:
"C:\Program Files\Avira"
Kliknij Execute Now

Może logi z programu OTL coś pomogą.

  • 0

#12 Fogell

Fogell
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 17 luty 2013 - 15:35

Blitzblank i ccleaner nie dzialaja, bo nie istenieja foldery w tych lokalizacjach wiec nie maja co usuwac.
Sytuacja jednak sie zmienila i do tej pory powiadomienie systemu bylo 'wlacz avira deskop' to teraz jest 'znajdz program antywirusowy w trybie online'. Sciagam wiec Pande, jak bedzie dzialac, to mi nie robi juz, niech sobie sa te pozostalosci aviry, byle bym mial jakiegos antyvirusa.
  • 0

#13 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 17 luty 2013 - 17:00

Pokaż może jeszcze logi z programu OTL.
W CCleaner > Narzędzia > Autostart zobacz czy nie masz taam jakiś wpisów od Aviry.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych