Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Windows Vista 32bit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 cazinos

cazinos
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 12 luty 2013 - 11:29

Witam,
Na samym początku zaznacze ,że spędziłem sporo czasu na szukaniu podobnego tematu, niestety nie udało znaleźć mi się nic co pomogło w rozwiązaniu problemu.
Co do samego problemu, posiadam system operacjny windows home vista premium 32bit. Oryginalny z kodem. po 2 latach zaczeło się dziac coś nie tak z komputerem, nie mogłem praktycznie zainstalowac nic co by mogło działac,ale nie o tym chciałem wspomniec. Konieczne okazało się sformatowanie komputera. A wieć włożyłem płytkę , ustawiłem na czytanie systemu z CD i wyskakuje mi błąd: brak pliku bootmgr. wcisnij ctrl+alt+delete . Próbowałem naprawić ten problem po przez płyte windowsc recovery disc. Po włożeniu jej jest czarny obraz i miga kursor. Nic się kompletnie nie dzieje. Teraz już nawet nie odpala się system gdy włączam czytanie systemu z twardego dysku. Posiadam sprzet firmy Adax, kupiłem kompletny komputer. NIe wiem co moze być problemem, czy musze wypalić nlitem nową płytkę z jakimis sterownikami ? bo moze jest założona blokada czy cos. Nie wiem, pojęcia nie mam.wyczerpały mi się możliwości. Jedyna inna możliwością jest podłaczeniew dysku pod inny komputer , ale takowej nie posiadam. mam tylko dwa laptopy . zadnego innego kompa stacjonarnego. Proszę o pomoc
  • 0


#2 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 12 luty 2013 - 11:55

Wykonaj naprawę systemu za pomocą dysku instalacyjnego systemu. Tu masz opisane jak to zrobić: Mój odnośnik
  • 0

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 12 luty 2013 - 11:57

Spróbuj użyć programu GParted, pobierz plik .iso i wypal na płycie.
Usuń wszystkie partycje i utwórz od nowa, partycji C daj flagę BOOT.
Spróbuj instalacji systemu.

Jeśli system z dysku się nie uruchamia to nie masz nic do stracenia.
  • 0

#4 cazinos

cazinos
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 12 luty 2013 - 13:57

Jeżeli chodzi o przywrócenie systemu, próbowałem to robić wczesniej. Komunikat wyskakiwał ten sam. WIem natomiast ,że płyty obie są dobre , zarówno z windowsem vista jak i z windows recovery disc. Gdy przestawiłem w bioosie CD jako master to obie opcje startowały bez problemu. Zarówno instalacja systemu windows jak i recovery jednak przy obu z racji braku dysku wystepował bład. Zdążyłem podpiąć dysk pod inny komputer , sformatować partycję C. wkładam viste i niestety nadal wyskakuje bład bootmgr ... nie mam nawet jak fizycznie przywrócić systemu windows

Edit: spróbuje z tym programem GParted.
EDIT II: usunałem partycje C, zrobiłem nowa i nadal jest ten sam problem..
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 12 luty 2013 - 16:57

Musisz też usunąć partycje, która ma 100MB, dlatego najlepiej usunąć jest wszystkie partycje na dysku.

Możesz jeszcze spróbować:
Uruchom komputer z płyty systemu Windows (nie Recovery!) > Napraw Komputer > Wiersz Polecenia > wpisz po kolei (nie wszystko na raz):

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
Ta instalacja Vista jest z SP (Service Pack)?
  • 0

#6 cazinos

cazinos
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 12 luty 2013 - 17:04

Musisz też usunąć partycje, która ma 100MB, dlatego najlepiej usunąć jest wszystkie partycje na dysku.

Możesz jeszcze spróbować:
Uruchom komputer z płyty systemu Windows (nie Recovery!) > Napraw Komputer > Wiersz Polecenia > wpisz po kolei (nie wszystko na raz):

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
Ta instalacja Vista jest z SP (Service Pack)?


tak, vista jest z SP1
Próbuje uruchomic komputer z płyty samej Visty i nie da rady, od razu wyskakuje BOOTMGR is missing
  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 12 luty 2013 - 17:15

Połącz pliki systemu Windows Vista SP1 z SP2 programem vLite.
Spróbuj też to co pisałem wyżej, bo nic nie piszesz.
  • 0

#8 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 12 luty 2013 - 17:18


  • 0

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#9 cazinos

cazinos
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 14 luty 2013 - 09:42

Zgodnie z waszymi instrukcjami, próbowałem odpalić windows recovery disc ,również z linku który był w filmie z instrukcją i niestety nie widzi dysku naprawczego, ponownie wyskakuje bootmgr is missing i tak samo jak wrzucam płytke z vistą. Jedynym programem jaki odpala jest GParted... nie mam pojecia co moge zrobic. Cał dysk jest wyczyszczony, od nowa podzielony na partycje.Płyty są ok, bo je sprawdzałem wczesniej na innym sprzęcie. Taki jest komunikat , jakby w biosie było coś nie tak.
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 luty 2013 - 15:06

Przeczytaj to: http://forum.pcfoste...dpost__p__54509
Pożycz od kogoś inną płytę z system (oryginalna) i spróbuj zainstalować.
  • 0

#11 cazinos

cazinos
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 luty 2013 - 08:26

Wysłałaś mi link od mojego posta, a płytka jest oryginalna....
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 luty 2013 - 13:14

Wysłałem Ci linka do mojego postu, którego widocznie nie przeczytałeś, poczekaj trochę, aż strona się załaduje do końca...

Połącz pliki systemu Windows Vista SP1 z SP2 programem vLite.
Spróbuj też to co pisałem wyżej, bo nic nie piszesz.

Płyta oryginalna, ale może być uszkodzona.
  • 0

#13 cazinos

cazinos
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 luty 2013 - 15:56

Wysłałem Ci linka do mojego postu, którego widocznie nie przeczytałeś, poczekaj trochę, aż strona się załaduje do końca...


Płyta oryginalna, ale może być uszkodzona.

Wchodze w ten link i otwiera się moj post... jestem spelna rozumu , wyslij go prosze na prv , co do visty, nagrywam wlasnie obraz oryginalnej , innej visty ( z cala pewnoscia obie sa kompatybilne , 32bit + sp1 )
  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 luty 2013 - 16:03

Mi chodzi o to co pisałem:

Połącz pliki systemu Windows Vista SP1 z SP2 programem vLite.

Możesz jeszcze spróbować:
Uruchom komputer z płyty systemu Windows (nie Recovery!) > Napraw Komputer > Wiersz Polecenia > wpisz po kolei (nie wszystko na raz):

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

Najpierw jednak proponuje połączyć Windows Vista SP1 z SP2 i dopiero próbować instalować.
PS. Zastanów się czy jesteś Kobieta - Mężczyzna, bo nie wiem jak mam się zwracać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych