Skocz do zawartości


Zdjęcie

NET radiowy - konfiguracja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 davidov26

davidov26
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 luty 2013 - 20:28

Witam
Jak podlanczam ruter kablem do pc to nie mam interneru .Net jest radiowy i u moich rodzicow gdzie chce go zainstalowac jest rozdzielnia i chyba jest 2mb/s .
Normalnie net działa ale w momencie jak wypinam kabel z kompa i wpinam w wejscie wan w ruterze i drugim kablem z wejscia lan 1 podpinam kompa to nie mam polaczenia internetowego.Dzwonilem do dostawcy neta i powiedzial mi ,ze musze wpisac recznie adres ip i tak tez zrobilem i , ze nie moze byc ustawiony na auto.Teraz jak wlanczam auto to nie ma polaczenia z netem a jak wpisuje recznie ten adres ip z umowy todziala ale jak pozniej podlanczam kabel do wejscia wan i od lan 1 do kompa to znowu nie ma .Co musze zrobic zeby to ogarnac ??
Moze ktos pomoze .Dodam ,ze na umowie sa dwa adresy ip jeden to urzadzenia dostepowego a grugi ip to poprostu ip
Z gory dziekuje za pomoc
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 11 luty 2013 - 21:00

Czy klonowałeś MAC'a w routerze ?
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 davidov26

davidov26
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2013 - 11:05

Nic nie klonowałem bo nie moge wejsc w ustawienia rutera poniewaz nie ma polaczenia z netem jak go podlanczam i nie wiem dlaczego .Gdybym to juz ogarnal toreszta pojdzie juz z gorki .dzieki za odpowiedz
Teraz net mi dziala w momencie jak wypinam kabel ethernet z kompa i wpinam do portu wan a drugim kablem ethernet podpinam kompa do portu lan 1 to nie mam polaczenia i to jest problem
  • 0

#4 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 12 luty 2013 - 11:34

co to za rozdzielnia ten 340 jest nowy?
Do wejscia w ustawienia routera internet jest zbedny
wiec ustal sobie adres MAC karty sieciowej ethrnet na której działa internet bez routera, zapisz go sobie zapisz sobie adresowanie. Usatw na automatyczne pobieranie adresu,podłacz router i wtedy próbuj wejsc w ustawienia. przewaznie dla tego tplinka adres to 192.168.1.1
i jak ci dostawca powiedział ze ma byc na sztywno to w zakładce Network-WAN ustaw static IP i wpisz adresowanie spisane z karty sieciowej. W Network-LAN zmien adres IP ze 192.168.1.1 na 192.168.3.1 zeby nie były w jednej podsieci z WAN. Nie wiem jakie masz adresowanie to pisze.no i w Network MAC Clone sklonuj adres MAC karty

dostawaca powiedział "ze musze wpisac recznie adres ip i tak tez zrobilem" to wczesniej nie było wpisane i gdzie ci to kazł wpisać?
  • 0

#5 dakarpl

dakarpl
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 12 luty 2013 - 13:07

Wystarczy w ruterze wpisać poprawny mac komputera, znajdziesz w komputerze numer maca z karty sieciowej. Będzie działać, bo twój dostawca jest przypisany ip do karty sieciowej w komputerze z numerem mac, wystarczy sklonować router z komputera mac.

( Wysłane z Samsung GPT-6200 za pomocą Tapatalk 2 )
  • 0

#6 davidov26

davidov26
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2013 - 18:35

dakarpl bez urazy ale chyba nie czytales dokladnie co ja napisalem .Ja nie mam polaczenia z internetem jak podlanczam ruter wiec jak niby mam sklonowac ten adres MAC do rutera ,znam adres mac kompa bo wpisalem w wiersz polecenia uruchom cmd a pozniej ipconfig/all i wszystko mi wyskoczylo!!!
dyl piszac rozdzielnia chodzi ci o ruter ??? on raczej nowy nie jest bo na stronie producenta ostatni soft jest z 2010 roku .
Adres ip dostawca kazal mi wpisac we wlasciwosciach protokolu internetowego (TCP/IP)
Jakims specjlista nie jestem wiec dlatego szukam pomocy tutaj .Na bank robie cos zle pytanie tylko co ???
Jak ustawie auto pobieranie adresu ip to nie ma nic i polaczenie z netem tez sie zrywa .Widocznie cos juz tak porylem ,ze to jakos przestawilem ale jak pozniej wpisze dane z umowy recznie to polaczenie powraca .
  • 0

#7 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 12 luty 2013 - 19:08

do klonowania zbedne jest połczenie z internetem
Do kompa podłacz tylko router, kabla od internetu nie podłaczaj zrób to co napisałem wczesniej i na koniec włóz kabel od internetu, zrestartuj urzadzenia. Adresy z karty musisz wpisa do Static WAN routera a karta bedzie pobierac adres IP juz z routera
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych