Skocz do zawartości


Zdjęcie

POMOC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 06 luty 2013 - 18:33

Witam serdecznie :D Na początek chciałbym się przywitać.Jeśli temat nie w tym miejscu to z góry przepraszam -próbowałem coś znależć ale nie udało się- niestety dla takiego dziadka i laika technologicznego samo założenie konta uważam za sukcess.... Do rzeczy - otóż mam pytanie -od kilku dni przy korzystaniu z internetu w laptopie z Vistą samoczynnie "ładują" się dodatkowe strony z reguły z różnymi reklamami, stronami z grami itp.co jest denerwujące - co zepsułem ( bo pewnie samo z siebie to się nie dzieje) - z góry dziękuję za pomoc i zrozumienie.Jeśli będa potrzebne dodatkowe informacje oczywiście ich udzielę i mam prośbę aby odpowiedź była w stylu tłumaczenia dla osób w wieku podeszłym bo do takich się zaliczam.
  • 0


#2 vipkoza

vipkoza
  • Użytkownicy
  • 97 postów

Napisano 06 luty 2013 - 18:42

Na początek radziłbym przeskanować komputer antywirusem.
Z jakiej przeglądarki korzystasz?
  • 0
i7 2600k | MSI Z68A-GD65 (G3) | Patriot Viper Xtreme Series Division 2, 1866MHz, 2x2GB, DDR3, CL9 | MSI GeForce GTX 560 TI - OC | Crucial m4 128GB | Seagate Barracuda 7200.12 500DM002 | XFX ProSeries 750W - P1-750B-NLG9 (Silver) | Asus Xonar DX | Fractal Design Define XL USB 3.0 Black Pearl
LG IPS235 | Sharkoon Drakonia | Tt eSPORTS CHALLENGER Ultimate ||
Lenovo y550: C2D T6400 | GT130M | 500GB HDD

#3 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 06 luty 2013 - 19:39

Przeglądarka internet explorer, program antywirusowy legalny i działający Microsoftu.Przeskanowałem już kilkukrotnie system i zagrożeń nie wykryto.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 luty 2013 - 23:19

Możesz zrobić screena takiej reklamy? Jak ona dokładnie się wyświetla?
Taka reklama wyświetla Ci się na tej samej stronie? Czy otwiera się nowa karta?
Sprawdzałeś na innej przeglądarce czy jest to samo?

Zrób pełne skanowanie systemu Malwarebytes Anti-Malware Free - zaktualizuj program i bazę wirusów przed skanem.
Jeśli program coś znajdzie usunąć. Pliki zostaną przeniesione do kwarantanny.
Należy wejść z zakładkę "Kwarantanna" i usunąć wszystko, zgodzić się na uruchomienie systemu.
  • 0

#5 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 07 luty 2013 - 09:39

Jeżeli program podany przez Kamillo nic nie wykryje, to nic nie zepsułeś, właściciele stron tez muszą jakoś zarabiać, stąd te tzw Pop-up'y, wyskakujące okienka, reklamy.
Proponuję zainstalować przeglądarkę Mozilla Firefox i do tego dodatek Adblock Plus
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#6 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 07 luty 2013 - 09:54

co do reklam to np. w ciągu kilku minut potrafi się pojawić nawet 5 reklam ,które wyświetlają się w nowych kartach i oczywiście "wyrzucają do paska" stronę aktualnie przeglądaną.Ten program Malwarebytes Anti-Malware Free mam rozumieć ,żeby ściągnąć i wymienić antywirusa?Te reklamy to przeważnie strony startowe sklepów, sieci komórkowych lub gier.
  • 0

#7 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 07 luty 2013 - 10:23

Malwarebytes Anti-Malware Free jest traktowany jako uzupełnienie programów antywirusowych, bo nie wszystko są w stanie wykryć.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#8 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 07 luty 2013 - 10:56

Skanowanie trwa już 50 minut..... ale mam już 65 obiektów wykrytych.... kurcze to po co są te programy antywirusowe skoro i tak jest bałagan w komputerze.
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 luty 2013 - 11:46

Tak właśnie twój system jest chroniony przez antywirusa z Microsoftu, a więc pierwszy w kolejności szykuje się do odlotu.

Na koniec skanowania wykonaj:

Jeśli program coś znajdzie usunąć. Pliki zostaną przeniesione do kwarantanny.
Należy wejść z zakładkę "Kwarantanna" i usunąć wszystko, zgodzić się na uruchomienie systemu.


Jeśli dalej będzie to samo, trzeba sprawdzić logi programem OTL.
  • 0

#10 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 07 luty 2013 - 18:17

No cóż -2 godziny 35 minut skanowania 160 plików jak zagrożone - zrobiłem według Waszych instrukcji i narazie tj. po godzinie użytkowania internetu zero reklam więc chyba pomogło- serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc zapytam tutaj- skoro security essentials microsoftu jest tak "cudownym" antywirusem co polecacie do zainstalowania? Ideałem będzie darmowy program choć niekoniecznie.
  • 0

#11 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 luty 2013 - 18:23

Ja mam Avasta (darmowy) i jestem zadowolony + Malwarebytes Anti-Malware Free
Avast jest, bo to dobry program ;P A Malwarebytes skanuje co miesiąc.
Instalując Avasta wyłącz Windows Update.

Wracając do tematu po tylu zagrożonych plikach proponuje jeszcze raz przeskanować system.
  • 0

#12 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 07 luty 2013 - 20:06

Dzękuję za informację-avasta miałem poprzednio ale zaufałem marce Microsoft i się przeliczyłem - cóż człowiek uczy się na błędach.
  • 0

#13 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 07 luty 2013 - 20:54

Cóż po 3 godzinach korzystania z internetu bez niespodzianek - zero reklam.System przeskanowany ponownie i zero zagrożeń.Antywirus microsoftu poszedł w zapomnienie -zainstalowałem avasta i zobaczymy- jeszcze raz dziękuję za szybką i fachową pomoc.
  • 0

#14 Maciej0217

Maciej0217
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 08 luty 2013 - 18:59

Kolejny spokojny dzień- zero reklam i przekierowań.Jeszcze raz serdecznie dziękuję za okazaną skuteczną pomoc.
  • 0

#15 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 08 luty 2013 - 21:16

W razie problemów pisz na forum :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych