Skocz do zawartości


Zdjęcie

zobaczcie i oceńcie:-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 22 maj 2009 - 22:25

witam:-) chcialbym zapytać znawcow tematu odnosnie laptopa:-) Jako ze moj komputer juz jest wysluzony zamierzam zamienic go na laptopa. Ale jako, ze student biedny i kombunije postanowilem sprawic sobie uzywanego lapotpa, gdyz wiecej do szczecia mi nie potrzeban jak tylko pisanie ( ogolnie powiedzmy pakiet office ) internet sciaganie i ogladnie filmow i sluchanie muzyki:-) nie potrzebuje zadnego wypasionego komputera, dlatego tez pomyslalem o uzywanym. Moj znajomy chce sprzedac takowy i chicalbym zapytac o opinie:-) Zerknijcie na link prosze i powiedzcie ilebyscie dali za tego laptopa:-) wiem, ze jest wiekowy znaczy z 2006 lub 2007 roku, ale i tak ma parametry lepsze niz moj obecny, a jak mowie do neta i tych malych pierdolek wystarczy:-) za opinie bede wdzieczny

http://ce.computers....ODUCT_ID=107749
  • 0


#2 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 22 maj 2009 - 22:33

Maszyna wystarczy do tego co piszesz w 100%. Osobiście nie wiem, ile można dać za taki sprzęt, ale powiedz ile % taniej niż nówka to ocenimy czy warto :)
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#3 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 22 maj 2009 - 22:55

hm... problem polega na tym, ze nie ma punktu odniesienia, bo pytalem w sklepach, nie produkuja tego modelu juz, jak mowie on ma kilka lat, a w tej branzy wyszystko sie zmienia co chwile:-) Na dobra sprawe na allegro tez nie ma ani jednego, poza jednym, ale tamten jest bez matrycy, wiec porownac nie mozna:-) Wstepnie cena ustalona na 500 zl, acha z tego co wiem, byla wymieniana klawiatura, bo byla zalana piwem, tyle:-)
i jak to widzicie?:-)
  • 0

#4 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 22 maj 2009 - 22:58

Liczyłem po cichu na cenę 400 PLN, spróbuj za tyle się dogadać, myślę, że to dobra cena dla dwóch stron.
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#5 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 22 maj 2009 - 23:08

ja myslalem, zeby utargowac do 300, ale jak to zrobic?:-)
  • 0

#6 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 23 maj 2009 - 08:38

hmm za 300 to raczej nie kupisz bo to w końcu notebook a nie komputer stacjonarny . Mateusz podał rozsądną cenę , Jednak jeśli chcesz to się targuj :)
  • 0
Dołączona grafika

#7 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:09

a powiedzcie mi na co musze zwrocic uwage i co sprawdzic przed zakupem, bo jutro jade go ogladac:-) jakies dobre rady?
p.s. doszly mnie sluchy, ze on chce go opchnac za 500 zl mniej wiecej, czyli co, brac?:-)
  • 0

#8 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 23 maj 2009 - 12:16

Brać ? Oczywiście że brać, opłaca się :)
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#9 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:33

nio to ok:-) ale na co zwrocic uwage przy sprawdzaniu go? jakies rady?
  • 0

#10 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 23 maj 2009 - 12:44

Generelanie to jak ze wszystkim, im droższy tym lepszy. Są niestety wyjątki od tej reguły, ale najczęściej się to sprawdza. Najlepsze firmy w kolejności to:
1) IBM, HP/Compaq, Fujistu/Siemens
2) Toshiba, Sony
3) Asus, Acer
4) Actina, itd. (poniżej Actiny osobiście bym już nie schodził )
Ja natomiast przy zakupie laptopa wszystkim radzę zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze laptop to nie jest komputer do grania. Nie ma sensu inwestować w niego jako w komputer do grania, bo do grania taniej i zdecydowanie lepiej jest kupić komputer stacjonarny. A więc nie ma sensu kupować notebooka z super szybkim procesorem. 1,7-2GHz styka. Im wolniejszy procesor, tym notebook może dłużej chodzić na bateriach. Co jest wg mnie korzystniejsze. Druga sprawa, to jeśli rozważasz zainstalowanie na notebooku systemu Windows XP, kup notebooka z 512-1024MB pamięci. Przy 256MB będziesz się męczył, bo dostępne będzie wtedy tylko 192MB (reszta idzie na kartę graficzną) a to dla Windows XP mało komfortowa ilość. A dla Visty (czego nie polecam) ok 2GB RAM'u
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#11 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:50

ok, wszystko zrozumiale, a odnoszac sie do tego laptopa ktorego pdoalem w linku i ktorego zamierzam kupic, to tylko sprawdzic czy sie wlacza, czy net w miare szybko chodzi itd./ z technicznych rzeczy nic nie sprawdze raczej sam, co?:-) ta Toshiba juz wiekowa jak na laptopa, bo jak mowilem ma juz z 3 lata, ale do takich podstawowych rzeczy chyba wystarczy:-)
  • 0

#12 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:56

Jeszcze radziłbym sprawdzić ci go "od środka" często laptopy są kruche i może ci wcisnąć jakiś szajs tak więc sprawdź czy klawiatura jest cała a najlepiej niech go przy tobie rozłoży :)
  • 0
Dołączona grafika

#13 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:59

cholera on mi go otworzy od srodka a ja zobacze jakies kable i rzeczy o ktorych nie mam pojecia:( mowil, ze klawiatur byla zalana piwem i ze jest wymieniona:-) tyle wiem
  • 0

#14 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 23 maj 2009 - 13:01

hmm ,wynika że może mówił prawdę ,nie chodzi tu o to żebyś się znał . Zobacz mniejwięcej czy się kupy trzyma :)
  • 0
Dołączona grafika

#15 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2009 - 13:26

no to nic, skoro mowicie, ze ten model z takimi parametrami za 500 sie oplaca to chyba nic wiecej nie wykombinuje:-)
  • 0

#16 damianpietrzak1

damianpietrzak1
  • Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 23 maj 2009 - 14:59

Ja tak myslałem że warty jest ok.400-500 zł
Słaba karta graficzna
Procesor może być i RAM też
To nie jest jakieś cudo ale za 400 moze być ;)
  • 0
damianpietrzak1

#17 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 23 maj 2009 - 16:50

Geo_geo, pisał nam że do gier go nie potrzebuje, więc jakaś super karta graficzna nie jest mu potrzebna. Kupuj i pisz jak się sprawuje ;)
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#18 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2009 - 17:01

no tak, tak tez jest, ze potrzebuje tylko do neta, office, filmy i muzyka:-) tylko boje sie, ze przy filmach moze sie zacinac jak i przy sciaganiu tak i przy ogladaniu i ze jakosc moze byc niezbyt dobra, eh... ciekawe tez jak bateria, bo jak mi sie wykonczy i bede zmienial, czytalem, ze to droga inwestycja:-)
  • 0

#19 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 23 maj 2009 - 17:05

taka rzecz się nie stanie procesora i ramu jest wystarczająco ,tyle że bateria szybciej zleci ;)
  • 0
Dołączona grafika

#20 Geo_geo

Geo_geo
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2009 - 17:22

a jak z bateria? Da sie jakos sprawdzic w jakim jest stanie?:-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych