Skocz do zawartości


Zdjęcie

Start Linuxa z Płyty DVD problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 natalia89

natalia89
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 17:35

Pobrałam Linux Ubuntu PL ISO i za pomoca windowsa7 wypalilam obraz płyty na płycie dvd,pomimo ze mam ustawione bootowanie w biosie niechce startowac płyta a czytałam ze mozan korzystac z Linuxa nie instalujac go tylko ze z płyty sie odpala ale chyba cos zel robie bo nie wychodzi...
Pobralam Linux Ubuntu 7.10 PL ISO
Otworzyłam obraz ISO programem DeamonTool
Włozylam czysta płte DVD+R do napędu
otorzyło sie polecenie Windows czy chce nagrac płye,potwierdziłam tak
skopiowałam pliki z obrazu Iso na płyę DVD i wypaliłam.
Ustawiłam biosa na BOOT cd/dvd
zrestartowałam komputer i nic....
prosze o pomoc co robie zle...
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 18:04

Dlaczego tą wersje? Są nowsze, najnowsza to 12.10 PL - http://www.ubuntu.com/download/desktop
Ja polecam program Ashampoo Burning Studio Elements (Darmowy) i nim nagrać Linuxsa jako obraz.
Uruchomisz program > Utwórz/Nagraj obraz płyty > Nagraj CD/DVD/Blu-ray z obrazu dysku.
  • 0

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:17

skopiowanie plków z obrazu iso a nagranie obrazu iso na płytę to 2 różne rzeczy.
masz obraz iso - wybierz w programie do nagrywania -"nagraj obraz ISO" lub z podobnym sensem. jeżeli nie masz takiej opcji - zmień program.
jeśłi i to nie zadziała - sprawdź sumy kontrolne pobranego obrazu (a conajmniej jedną). sa zwykle w tym samym miejscu, gdzie obraz.
jak masz wątpliwości zainwestuj w RW - zapis trwa dłużej (zwykle), ale ew. będy dają się naprawiać (przez ponowne nagranie ;) ).
akurat ubuntu jest mi obce, ale jeżeli podczas instalacji pojawi się możliwość sprawdzenia nośnika (płyty) - zrób to.
  • 0

#4 gsc

gsc
  • Użytkownicy
  • 22 postów
  • LokalizacjaGůrny Ślůnsk

Napisano 30 styczeń 2013 - 16:53

pojawi się możliwość sprawdzenia nośnika (płyty)

Jest...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych