Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika k3tj0w

Odnotowano 1 pozycji dodanych przez k3tj0w (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: pią, 12 maj 23 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#60385 Montaż bocznego wentylatora

Napisano przez k3tj0w w 03 kwiecień 2013 - 14:16 w Overclocking & Modding

Witam,

około miesiąca temu zakupiłem nowe wiatraki. Dokupiłem również do tego jeden 200mm boczny. Jednak w tym momencie pojawił się pewien problem. Zgodnie z zasadą cyrkulacji (oraz obserwacji temperatur w mojej skrzynce) najefektywniejszy tryb to wssysanie powietrza do środa. Jednak niestety czy z powodu błędu mojej obudowy czy każdy model tak ma gdy zamontuje w ten sposób wiatrak, kratka wpada w rezonans i buczy - głośno i irytująco. Próbowałem 1mm podkładek metalowych - niestety nic to nie dało. Nie miałęm czasu i ochoty się tym bawić dlatego ustawiłem go na wyssysanie powietrza z obudowy. Jednak postanowiłem, że jak robić - to porządnie. Dlatego szukam rady co zrobić żeby zniknął rezonans.

Poniżej dołączam 2 zdjęcia jak to wygląda ( w czerwonym kółku zaznaczyłem obszar w którym kratka jest wklęsła i wytwarza się hałas, ustaliłem to montując sznurek i odginając metal (jest on jakby wgnieciony) - wtedy hałas ustaje, jednak nie będę stał nad komputerem ciągnąc sznurek żeby blach się odginała :D)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS: wiatrak na zdjęciach jest zamontowany na wyssysanie powietrza czyli nie hałasuje.

Pozdrawiam