Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Szczepan

Odnotowano 12 pozycji dodanych przez Szczepan (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: sob, 01 cze 19 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#85285 Jaką atramentową kolorową wielofunkcyjną drukarkę wybrać

Napisano przez Szczepan w 15 marzec 2015 - 20:32 w Pozostałe urządzenia

Dobra oto mi chodziło. O podanie kilku modeli, poczytam sobie na internecie opinie na ich temat. Wybrałem już: HP Deskjet Ink Advantage 2545. Zamykam temat.
#85074 Jaką atramentową kolorową wielofunkcyjną drukarkę wybrać

Napisano przez Szczepan w 05 marzec 2015 - 20:43 w Pozostałe urządzenia

Witaj "Miodek"

 

Widzę że jesteś tu bardzo aktywny. "Miodek" podaj mi jeszcze kilka modeli abym mógł ocenić na internecie (zgodzę się z tym co opisałeś powyżej) ale zrób mi taką przysługę i zamykam temat. Ps. nie złość się na mnie :> lubię cię bardzo. Dzięki. 
#85054 Jaką atramentową kolorową wielofunkcyjną drukarkę wybrać

Napisano przez Szczepan w 04 marzec 2015 - 16:21 w Pozostałe urządzenia

Dzięki "Miodek" za pomoc. A co sądzicie o takiej drukarce: HP Deskjet 3525 Ink Advantage.

 

Apeluje do innych użytkowników o podanie jeszcze kilku modeli drukarek atramentowych kolorowych wielofunkcyjnych. Chodzi mi o to że muszę mieć co najmnie kilkanaście modeli aby zapoznać się z opiniami na internecie i wybrać najlepszą według mnie. Dzięki i pozdrawiam.
#85032 Jaką atramentową kolorową wielofunkcyjną drukarkę wybrać

Napisano przez Szczepan w 03 marzec 2015 - 20:53 w Pozostałe urządzenia

Witam

 

Interesuje mnie drukarka atramentowa kolorowa wielofunkcyjna (tzw. kombajn) do domu. Chciałbym aby miała tani tusz i skaner bez WIFI i faxu. Prosiłbym o podanie kilku sprawdzonych modeli (według opinii Państwa jako ekspertów). Potem opinie o tych modelach sprawdzę na internecie. Proszę was o pomoc jako ekspertów. Dziękuje i pozdrawiam. 
#78882 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 11 kwiecień 2014 - 21:22 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Witam problem rozwiązany.

Pakiet Nero Burning Rom 7 ma opcje "zapis" nagrywa akualną kompilacje (B) i ona przy mojej nagrywarce (a nie image recorder) jest cała wyszarzona. To tak jakby ten pakiet Nero wykrywał że nie jest orginalny napęd optyczny podłączony do komputera. Gdyż ten pakiet Nero 7 był kupiony z inną nagrywarką (przy zakupie komputera był inny model napędu optycznego, ponieważ mi się zepsuł musiałem wymienić. A że kupiłem ze złym wejściem na kabel, musiałem kupić przejściówkę IDE/SATA). W każdym bądz razie spróbwałem u kolegi ponieważ on ma nadal ten sam model napędu jaki dostał z Nero 7 i tam opcja: "zapis" - nagrywa akualną kompilacje(B) jest uaktualniona (opcja ta jest widoczna w głównym oknie programu między przyciskiem "użyj programu Nero Express" a Kopiuj - tworzy kopię dysku).

Tak więc u znajomego zrobiłem tak jak jest z artykułu

A więc problem rozwiązany. Zamykam temat na razie.#78703 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 30 marzec 2014 - 17:31 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Jeszcze raz proszę o odpowiedzi. Dzięki.

Ponawiam prośbę o odpowiedz.#78694 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 29 marzec 2014 - 20:07 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Hej zrobiłem tak jak kazałeś, oto rezultaty:

Jeśli chodzi o sam problem to nie używaj Wiesza poleceń tylko użyj programu nLite, przeznaczonego do integracji Windows XP z SP


użyłem programu nLite do zintegrowania SP3 z WIN XP SP2. I za pomocą waszego poradnika pt. Poradnik: Wypalanie obrazu .ISO na płytę CD/DVD programem Ashampoo Burning Studio 2013 zamieniłem te zwykłe dane na dysku (zmodyfikowany folder WIN XP SP3) w jeden plik obrazu ISO pod tym samym tytułem (w tym programie Ashampoo Burning Studio 2013 jest taka opcja: Utwórz obraz z dysku CD/DVD - Tworzy pliki ISO, CUE/BIN i ASHDISC). Potem ten utworzony plik obrazu ISO na pulpicie, nagrałem tym samym programem (Ashampoo) na czystą płytę CD. Nawet zrobiłem weryfikacje danych po nagraniu (jest tam taka opcja w programie), efekt po zmianie w BIOSIE kolejności napędów i restarcie kompa nie pojawia się żaden komunikat (aby rozpocząć rozruch CD naciśnij dowolny klawisz albo CDBOOT: Cannot boot from CD-Code:4) po prostu chwilę słychać jak szumi napęd (chyba coś tam próbuje czytać) i pojawia się pasek postępu logo Windows i zaczyna się normale uruchamianie systemu w trybie GUI (nic się nie dzieje). Probuje dalej, kolejna czysta płyta do wyrzucenia. Dlatego ponawiam moje poprzednie pytanie:

Czy zamiast pliku bootowalnego Microsoft Corporation.img mogę użyć jakiegoś innego pliku bootowalnego z internetu, jeżeli tak to jaki polecacie (podajcie link)podajcie mi linki gdzie mogę ściągnąć spawdzone pliki bootowalne. Z góry dzięki za pomoc.#78671 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 29 marzec 2014 - 03:22 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Dzięki zrobię tak jak mówisz i dam ci znać. Na razie#78627 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 26 marzec 2014 - 23:08 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Witam wszystkich, trochę to trwało ale jestem.

Witaj Kamillo, otóż zrobiłem tak jak kazałeś.

Stworzyłem plik obrazu za pomocą Nero Burning Rom Essential 7. Użyłem do nauki obsługi programu podręcznika e-booka B.Danowskiego pt. "Po prostu Nero 7", o dziwo opis integracji SP z WINXP też jest tam opisany. W dziale pt. Nero Burning Rom 7 w podrozdziale "Startowa płyta z danymi" w punkcie "Aby przygotować płytę startową z uaktualnionym systemem MS Windows XP SP2" . Zrobiłem wszystko tak jak należy i utworzyłem plik obrazu o nazwie WINXPSP3.NRG (wyboru na ISO nie było) na pulpicie. Potem nagrałem obraz z dysku na czystą płytę CD, gdzie po zmianie kolejności napędów i włożonym wcześniej do napędu płycie wywala mi taki oto komunikat: CDBOOT: Cannot boot from CD-Code:4. W tym opisie w e-booku jest tak jak w tym artykule, co podałem na początku. Że używa się wiersza poleceń a żeby wypakować SP i automatycznie go zintegrować z systemem (oczywiście wszystko dzieje się na dysku twardym w dwóch odrębnych folderach gdzie jeden to folder z WINXPSP2 zgrany z orginalnej płyty, drugi to folder z samym SP, komenda ta chyba brzmi: windowsxp-kb936929-sp3-x86-plk.exe -x:c:\SP3 . Ale zauważyłem tam coś istotnego, mianowicie po zintegrowaniu SP z systemem plik bootowalny (w moim przypadku jest to Microsoft Corporation.img) jest zapisywany w SP. Potem w Nero Burning ROM w Opcje startowe zaznaczamy opcje plik obrazu i podajemy ścieżkę dostępu do pliku bootowalnego w SP. Już nie wiem co robić, dlatego mam do ciebie Kamillo i innych użytkowników forum pytania manowicie:

1. Co to jest CDBOOT: Cannot boot from CD-Code:4 i jak się je rozwiązuje?
2. Jak te dane są na płycie do zapisania, to czym je zapisujemy image recorder czy prawdziwą nagrywarką (tutaj chodzi mi o Nero Burning Rom)
3. Jaki jest dobry program do tworzenia obrazu ISO
4. Czy zamiast pliku bootowalnego Microsoft Corporation.img mogę użyć jakiegoś innego pliku bootowalnego z internetu, jeżeli tak to jaki polecacie (podajcie link)
5. Jak wypalać obrazy płyt z dysku na czystą płytę (jak to się robi w Nero Express oraz Nero Essential)


Chyba wystarczająco opisałem problem jeszcze raz proszę o pomoc ciebie Kamillo i innych użytkowników forum. Dzięki i pozdrawiam.

Jeszcze raz proszę o pomoc ciebie Kamillo i innych użytkowników forum.#78537 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 20 marzec 2014 - 22:27 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Dzięki ~Kamillo

Zrobię tak jak mówisz w wolnej chwili i dam ci znać. Teraz nie mam czasu, odezwę się. Dzięki na razie.#78497 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 18 marzec 2014 - 17:51 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Jeszcze raz proszę o pomoc, również ciebie ~Kamillo#78489 Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

Napisano przez Szczepan w 18 marzec 2014 - 11:57 w Windows XP, 2000 / Server 2003

Witam

Mam orginalną płytę z Windowsem XP HOME SP2 32-bit w wersji OEM. Poszukałem ostatnio w internecie i znalazłem taki oto artykuł: link

oraz video tutorial

http://www.youtube.c...h?v=gd7uOYoKWZc

Udało mi się zintegrować mojego Windowsa XP Home SP2 z SP3 na dowód tego przedstawiam screen'y (można kliknąć na obrazki aby powiększyć)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

"przerobiona" płyta z WINXPSP3 uruchamia się elegancko z poziomu interfejsu graficznego, ale problem jest gdy urchamiam tą płytkę przy ponownym rozruchu komputera.
Z orginalną płytą instalacyjną kupioną w sklepie (WIN XP SP2) pojawia się na dole komunikat: aby rozpocząć rozruch CD naciśnij dowolny klawisz w przypadku przerobionej płyty (WIN XP SP3) już taki komunikat się nie pojawia... dlaczego? (zaznaczam że zmieniłem kolejność urządzeń w biosie na 1. napęd 2. HDD)

to zintegrowania SP3 z WIN XP SP2 użyłem programu nLite z video tutoriala (wcześniej oczywiście skopiowałem orginalną płytę z Windowsem na dysk twardy) (wszystko zakończyło się sukcesem oczywiście). Następnie z linku do artykułu podanego powyżej w tym poście próbowałem wyodrębnić sektor (plik) bootowalny (i obawiam się że tu coś sknociłem). W artykułe pisze tak:

Wyodrębnianie sektora rozruchowego z płyty instalacyjnej systemu:

Aby utworzyć rozruchowy dysk CD musimy najpierw wyodrębnić, z płyty instalacyjnej systemu, plik odpowiedzialny za tę sposobność. Uruchamiamy program IsoBuster, następnie przechodzimy do sekcji Dysk butowalny w gałęzi znajdującej się po lewej stronie modułu aplikacji. Odnajdziemy tam dwa pliki: BootCatalog.cat oraz Microsoft Corporation.img. Naciskamy prawym przyciskiem myszy na drugiej z wymienionych pozycji i wskazujemy polecenie Kopiuj Microsoft Corporation.img. Podajemy ścieżkę lokalizacyjną zapisywanego pliku i zatwierdzamy kontrolką OK.


Zrobiłem tak jak opisane jest w tym artykule wyodrębniłem plik: Microsoft Corporation.img za pomocą IsoBuster i zapisałem ten plik na dysk do folderu już z przerobionym Windowsem XP SP3 (potem za pomocą zwykłego Nero 7 nagrałem wszystko na czystą płytę CD). Na dowód podaje jeszcze raz screen z Microsoft Corporation.img:

Dołączona grafika

Wydaje mi się że ten plik z Microsoft Corporation.img trzeba zapisać do SP3 a potem je zintegrować z orginalnym Windowsem XP SP2 a dopiero na końcu wypalić na czystą płytę CD.
Jak myślicie...?

Problem jest ponieważ wczoraj mi się rozwalił system plików NTFS na partycji C: i musiałem użyć konsoli oddzyskiwania z orginalnej płyty WIN XP SP2. Ponieważ przy przerobionej płycie (WIN XP SP3) nie pojawia się komunikat: aby rozpocząć rozruch CD naciśnij dowolny klawisz. Płyta działa mi tylko w interfejsie graficznym, nic po za tym.

Przeczytajcie ten artykuł i obejrzyjcie video tutorial. Może ja coś robię żle, dlatego zwracam się do was jeszcze raz o pomoc (ponieważ za pierwszym razem mi tak fajnie pomogliście). Ponawiam pytania:

1.Jak zrobić bootowalną płytę z WIN XP HOME SP3, aby przy ponownym uruchomieniu komputera uruchomić instalator z płyty? (przy zmianie kolejności urządzeń w BIOSIE)
2. Czy skopiować ten plik Microsoft Corporation.img do SP3 a potem je zintegrować z orginalnym Windowsem XP SP2 a dopiero na końcu wypalić na czystą płytę?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.